Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 21 listopada, 2018
Krem na noc

Krem na noc. Czym się różni od kremu na dzień?

Stosowanie niektórych kremów zalecane jest rano, a innych wieczorem co czyni z nich krem na dzień i krem na noc. Skoro taki podział istnieje, musi mieć zastosowanie. Warto wiedzieć skąd wynika i czy ma uzasadnienie.

Podział

Podział na kremy (tudzież inne specyfiki) na dzień i noc podyktowany jest faktem, że skóra ma swój indywidualny tryb pracy, który inaczej przebiega w dzień, a inaczej w nocy. Ze względu na porę ma też inne potrzeby i inne trudności, z jakimi musi się zmagać. To sprawia, że podział kremów jest jak najbardziej zasadny i wskazany.

Różnic pomiędzy specyfikami „dziennymi” i „nocnymi” jest kilka, jednak dwie najważniejsze to skład i konsystencja. To one definiują właściwości kremu na dzień i na noc, czyniąc je skutecznymi. Owa skuteczność gwarantowana jest tylko w przypadku prawidłowego stosowania. Niewskazane jest więc stosowanie kremu na noc rankiem, a kremu na dzień wieczorem. Skutek ich działania będzie wówczas mizerny, o ile w ogóle da się jakiś zaobserwować.

Dzień…

W ciągu dnia skóra musi bronić się przed czynnikami zewnętrznymi oraz regulować poziom nawilżenia. Specyfiki nakładane rano muszą chronić ją przed promieniami UV oraz wolnymi rodnikami. Dobrze, jeśli mają działanie napinające, liftingujące oraz matujące, ponieważ wtedy zapewniają piękny wygląd skóry przez cały dzień.

W składzie nie może zabraknąć składników aktywnych, filtrów UV, a także antyoksydantów. Ważne, by krem na dzień zapewniał wysoki stopień nawilżenia, bo dzięki temu skóra lepiej będzie sobie radzić z negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Świetnie sprawdza się w tym przypadku kwas hialuronowy, główny składnik serum H.A. 5%, który maksymalnie nawilża i wygładza skórę. Jego działanie wzmocniono peptydami oraz witaminą B5, dzięki czemu skóra zyskuje świeżego oraz młodego wyglądu.

Konsystencja kremów na dzień zazwyczaj jest lekka, ponieważ specyfik powinien się szybko wchłonąć. Dzięki temu zapewnia natychmiastowy komfort i zapewnia trwałość makijażu.

… i noc

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że kremy na noc mają okrojony skład względem kremów na dzień. Z oczywistych względów nie mają filtrów UV, ani też substancji matujących. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że mają zwykle sporo witamin, mikroelementów oraz substancji o działaniu odmładzającym. Co ważne, stopień ich stężenia jest bardzo wysoki, dzięki czemu kremy na noc cechują się dużą mocą działania.

Noc to czas, kiedy organizm przechodzi w stan spoczynku. Mózg odpoczywa, serce bije wolniej, wszystkie narządy wewnętrzne zwalniają, natomiast skóra wręcz przeciwnie – pracuje na pełnych obrotach. Nocą pozbywa się ona toksyn i o wiele lepiej niż w dzień wchłania składniki odżywcze z kosmetyków. Szybciej zachodzą procesy naprawcze skóry, naprawiane są szkody powstałe w ciągu dnia, neutralizowane są wolne rodniki, a warstwa lipidowa naskórka zostaje odbudowana. Krem na noc powinien zatem wspomagać procesy naprawcze, regenerujące i odżywcze. Zawarte w składzie tripeptydy zainicjują procesów wewnątrzkomórkowe, korzeń lukrecji złagodzi stany zapalne skóry, podrażnienia, świąd oraz przyspieszy gojenie ran i wyprysków. Natomiast witamina C wzmocni naczynia krwionośne i będzie działać antyoksydacyjnie. Warto więc wybrać specyfik, który ma je w swoim składzie, tak jak serum LAA 20%. Aby jednak składniki w nim zawarte dały oczekiwane efekty, serum należy wstrząsnąć przed użyciem. Wówczas zostają one „aktywowane” i mogą pełnić swoją funkcję.

Kremy na noc mają zwykle ciężką konsystencję. Dzieje się tak dlatego, że jest ona bogatsza i nie musi się szybko wchłonąć. Wręcz przeciwnie, oczekuje się, że pozostanie na skórze znacznie dłużej niż krem na dzień.

Zobacz podobne posty
Blog Wszystkie
starzenie się skóry
17 lipca, 2024
Jak skutecznie opóźnić starzenie się skóry?

Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…

Blog Wszystkie
gabinet kosmetologiczny
14 maja, 2024
Jak wyposażyć nowoczesny gabinet kosmetologiczny? Kompletny przewodnik

Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…

Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds