Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 5 stycznia, 2019
peeling

Po co stosować peeling?

Pielęgnacja skóry opiera się o wiele przeróżnych zabiegów, wśród których często wymienia się peeling. Często go stosujemy, nie zastanawiając się po co to robimy. Okazuje się, że peeling ma bardzo dobry wpływ na wygląd skóry, pod warunkiem, że wykonuje się go prawidłowo.

Peeling, czyli co?

Peeling to prosty zabieg polegający na złuszczaniu, czyli usuwaniu martwego naskórka. Najogólniej mówiąc, wykonuje się go w celu wygładzenia skóry, poprawy jej stanu i wyglądu. Jest to jednak spore niedopowiedzenie. Regularne stosowanie peelingu sprawia, że skóra jest nie tylko gładsza, ale też bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona. Co za tym idzie, wydaje się młodsza i piękniejsza.

Zasada działania peelingu jest prosta – w trakcie mycia zawarte w nim drobinki ścierające usuwają fragmenty martwego naskórka. Dla kondycji skóry to bardzo ważne, ponieważ nadmiar takiego naskórka może prowadzić do zatkania porów. To uniemożliwia skórze oddychanie i jest przyczyną wyprysków. Poza tym nieoczyszczona skóra twarzy sprawia wrażenie poszarzałej i pozbawionej blasku cery.

Skóra po peelingu

Promienna cera to zaledwie początek listy korzyści, jakie przynosi regularne stosowanie peelingu. Warto wiedzieć, że skóra oczyszczona z resztek martwego naskórka lepiej reaguje na preparaty pielęgnacyjne, takiej jak kremy czy maseczki.

Peeling polecany jest też osobom, które borykają się z przebarwieniami spowodowanymi nadmierną ekspozycją na słońce, ponieważ wyrównuje koloryt skóry. W tej roli idealnie sprawdza się PEELINGUJĄCY ŻEL OCZYSZCZAJĄCY BE WHITE .1%, który nie tylko redukuje przebarwienia, ale też widocznie rozjaśnia cerę. Nie bez znaczenia jest fakt, że można go stosować przez cały rok.

Sposób w jaki stosuje się peeling również przynosi korzyści. Delikatny masaż wpływa korzystnie na mikrokrążenie i działa relaksująco.

Do pozytywnych efektów stosowania peelingu warto zaliczyć dodatkowo:

  • wzmocnienie struktury skóry,
  • odżywienie i dotlenienie skóry,
  • regeneracja skóry,
  • stymulacja do produkcji nowych komórek,
  • zapobieganie powstawaniu zaskórników.

Jak i kiedy stosować peeling?

Peeling należy zastosować przede wszystkim wtedy, gdy skóra jest szorstka, nosi widoczne oznaki starzenia się, widoczne są na niej wypryski bądź przebarwienia wywołane słońcem lub solarium.

Zanim jednak zaczniemy wcierać drobinki w skórę, należy ją najpierw dokładnie oczyścić i osuszyć. Bezpośrednio przed nałożeniem peelingu warto zwilżyć skórę, aby uniknąć jej podrażnień. Po takim przygotowaniu masujemy skórę, rozprowadzając peeling okrężnymi ruchami. Po 1-2 minutach takiego masażu należy spłukać skórę wodą i delikatnie ją osuszyć.

Warto jeszcze wspomnieć kiedy warto wykonać peeling. Na pewno przed depilacją, dzięki czemu łatwiej będzie usunąć cebulki włosów, a wrośnięte włoski zostaną odsłonięte. Przed nałożeniem samoopalacza warto sięgnąć po peeling, dzięki któremu substancja brązująca przyjmie się równomiernie. Pedicure to również dobra okazja do zastosowania peelingu, ponieważ pomoże on złuszczyć zrogowaciały naskórek na stopach, a dodatkowo pobudzi krążenie. Wreszcie nie można zapomnieć o peelingu przed nałożeniem maseczki. Oczyszczona skóra i odblokowane pory sprawią, że kosmetyk lepiej się wchłonie, a co za tym idzie, da lepsze rezultaty.

Korzyści płynące ze stosowania peelingu są bardzo kuszące. Należy jednak pamiętać, że nie odniesiemy ich stosując go okazjonalnie. Regularność to podstawa. Wystarczy krótki masaż skóry, 1-2 razy w tygodniu. Nie częściej, bo może skutkować to podrażnieniem.

Zobacz podobne posty
Blog Wszystkie
starzenie się skóry
17 lipca, 2024
Jak skutecznie opóźnić starzenie się skóry?

Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…

Blog Wszystkie
gabinet kosmetologiczny
14 maja, 2024
Jak wyposażyć nowoczesny gabinet kosmetologiczny? Kompletny przewodnik

Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…

Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds