Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 28 czerwca, 2019
redukcja tkanki tłuszczowej

Jaki zabieg na redukcję tkanki tłuszczowej?

Zabiegi polegające na redukcji tkanki tłuszczowej cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem w okresie letnim. Warto wybrać taki, który jest bezpieczny i wyróżnia się wysoką skutecznością. Wszystko zależy od urządzenia i technologii jaką wykonuje się dany zabieg.

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Przestrzeganie zdrowej i zrównoważonej diety oraz regularne ćwiczenia nie zawsze skutkują smukłą sylwetką bez grama zbędnego tłuszczu. Największy problem stanowi tkanka tłuszczowa gromadząca się miejscowo, na przykład w okolicach boczków, brzucha, czy ud. Jej pojawianie się może mieć związek z czynnikami genetycznymi, uwarunkowaniami konstytucjonalnymi lub czynnikami hormonalnymi. Nie bez znaczenia pozostaje siedzący tryb życia, niska aktywność fizyczna oraz nieprawidłowa dieta.

Choć nadmiar tkanki tłuszczowej może być problematyczny, to jednak można sobie z nim poradzić przy pomocy specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Należy przy tym pamiętać, że nie jest to metoda na pozbycie się nadwagi, a jedynie służy do redukcji tkanki tłuszczowej w niektórych miejscach.

Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej

Zabiegi wyszczuplające to szansa na pozbycie się kilku zbędnych centymetrów, ujędrnienie ciała lub likwidację cellulitu. To najlepsza opcja dla osób, których miejscowe nagromadzenie się tkanki tłuszczowej jest problemem. Takie zabiegi pomagają wymodelować sylwetkę i podkreślić daną partię ciała. Do najpopularniejszych i najbezpieczniejszych metod należy kriolipoliza, czyli zamrażanie tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu przykłada się specjalną głowicę do wybranego obszaru ciała. Za sprawą podciśnienia zasysa ona fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową, a następnie schładza go do odpowiedniej temperatury. Jedno przyłożenie może trwać od 30 do 60 minut, w zależności od grubości tkanki tłuszczowej.

Skuteczność kriolipolizy opiera się na wrażliwości komórek tłuszczowych na zimno. Niska temperatura powoduje stan zapalny tkanki podskórnej, co przyczynia się do śmierci komórek tłuszczowych. Uwolniony tłuszcz przedostaje się do krwi i limfy, a następnie poddawany jest procesom metabolizmu. Technologia gwarantuje sukces, jednak najlepsze rezultaty można osiągnąć tylko przy użyciu najwyższej klasy urządzenia. Miracool to pierwszy w Polsce system do kriolipolizy 5. Generacji i jednocześnie urządzenie do modelowania ciała. Wykorzystuje trzy unikalne technologie: kriolipolizę- stymulację zimnem, elektrostymulację – która odbywa się na średniej i niskiej częstotliwości, oraz stymulację ciepłem w zakresie od 30 do 40 stopni Celsjusza. Wskazania do zastosowania to przede wszystkim brzuch, boczki w tali i na biodrach, wylewające się fałdki tłuszczu, wałki tłuszczu na plecach, brzuchu, talii, ramionach i łydkach. Krótko mówiąc, urządzenie stosuje się we wszystkich partiach ciała, które mają tendencję do gromadzenia się nadmiaru tłuszczu oraz do bolesnego napięcia mięśni.

Jeden zabieg kriolipolizy pozwala zredukować tkankę tłuszczową o ok. 25%, jest całkowicie bezinwazyjny, nie wymaga żadnego znieczulenia i jest w pełni bezpieczny. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, ale przez pierwszy tydzień należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Zobacz podobne posty
Blog Wszystkie
starzenie się skóry
17 lipca, 2024
Jak skutecznie opóźnić starzenie się skóry?

Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…

Blog Wszystkie
gabinet kosmetologiczny
14 maja, 2024
Jak wyposażyć nowoczesny gabinet kosmetologiczny? Kompletny przewodnik

Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…

Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds