Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 28 grudnia, 2019
cellulit

Jak się pozbyć cellulitu szybko i skutecznie?

Cellulit to jeden z najczęstszych problemów skórnych. Każdy z gabinetów medycyny estetycznej proponuje zabiegi, które mają stanowić jego rozwiązanie, ale tylko w niektórych miejscach można to zrobić naprawdę szybko i skutecznie. Są to miejsca, w których dostępny jest zabieg CRYO T SHOCK.

Cellulit – powszechny problem

Cellulit, czyli widoczne pod skórą grudki komórek tłuszczowych to problem niemal każdej kobiety. Najczęściej pojawia się na udach, brzuchu i piersiach i wbrew powszechnym przekonaniom nie jest to wyłącznie problem osób otyłych. Cellulit, zwany skórką pomarańczową, daje się we znaki kobietom w każdym wieku i o każdej wadze, a więc również tym szczupłym i wysportowanym. Przyczyn powstawania cellulitu może być wiele. Nadmiar tkanki tłuszczowej, wody i toksyn to najbardziej znany i najczęściej wskazywany powód. Innym jest dieta zbyt obfita w sól i cukier, jeszcze innym problemy z krążeniem. Ten ostatni tłumaczy dlaczego na powstanie cellulitu może wpływać noszenie butów na obcasach, siedzący lub stojący tryb pracy, czy też wady postawy. Cellulit często pojawia się po ciąży, ale też w okresie dojrzewania oraz podczas menopauzy, co wiąże się ze zgubnym wpływem estrogenu. Wreszcie cellulit może być efektem wpływu genów, na które nie mamy większego wpływu.

Zdarza się, że cellulit pojawia się na skórze kobiet w młodym wieku, co najczęściej świadczy o tym, że będzie to problem, z którym będą się borykać przez resztę życia. Kluczową kwestią w takim przypadku stają się działania, dzięki którym cellulit nie rozprzestrzeni się na skórze. Im więcej obszarów zajmie i im wyższy stopień osiągnie, tym trudniej będzie go zwalczyć.

Skutki występowania cellulitu

Cellulit uznawany jest za defekt skóry. Ujmuje jej piękna i prezentuje się wyjątkowo nieatrakcyjnie, choć trzeba mieć świadomość, że estetyka to tylko jeden z przykrych skutków występowania cellulitu. Tworzące go grudki tłuszczu powiększają się i uciskają pobliskie naczynia krwionośne i limfatyczne. To sprawia, że krążenie staje się gorsze, zwalnia przemiana materii w komórkach, tlen i składniki odżywcze przyswajają się gorzej, a toksyny usuwane są znacznie wolniej. Okazuje się więc, że cellulit działa negatywnie na organizm i jego funkcjonowanie. Niestety na tym nie koniec. Pomarańczowa skórka wpływa bardzo negatywnie na samoocenę kobiet. Wiele z nich przyznaje, że cellulit odbiera im pewność siebie, a nawet stanowi powód do wstydu. To właśnie z jego powodu panie nagminnie zakrywają nogi, nawet w upalne dni.

Skuteczność na wyciągnięcie ręki

Można spotkać się z teorią, że wystarczy zredukować wagę, by pozbyć się cellulitu. Niestety nie jest to takie proste i ma szansę poskutkować tylko w przypadku początkowych zmian. Jeśli mamy do czynienia z wyraźnie widocznym cellulitem, należy zaplanować bardziej radykalne kroki. Warto wówczas zmienić dietę, zbilansować ją i wyeliminować z niej sól i cukry proste. Trzeba też poprawić krążenie oraz zapobiegać obrzękom, a także wspomóc spalanie złogów tłuszczu. Ewentualna utrata wagi nie powinna być nagła. Im wolniej następuje, tym lepiej skóra, jak i cały organizm, przystosowuje się do nowej sytuacji. Bardzo pomocna okazuje się wizyta w gabinecie kosmetycznym, gdzie można skorzystać z przeróżnych zabiegów antycellulitowych.

Obecnie najskuteczniejszym z nich jest zabieg CRYO T SHOCK. To naturalna technologia szoku termicznego, który jest w pełni bezpieczny, a przy tym niezwykle skuteczny. Do głównych zadań tego zabiegu zalicza się zwalczanie cellulitu, wyszczuplenie ciała i lifting twarzy. Efektem z kolei jest smukła i wymodelowana sylwetka, redukcja złogów tłuszczu i cellulitu, a także tonizacja i napięcie skóry. Metoda działania CRYO T SHOCK oparta jest na naprzemiennym stosowaniu ciepła i zimna. Za pomocą specjalnej głowicy można działać na wybrane obszary ciała, również te, które są wyjątkowo odporne na odchudzanie. Skuteczność zabiegu wynika z tego, że powoduje on naturalną kontrolowaną śmierć komórki, a nie tylko jej zmniejszenie. Na dzień dzisiejszy jest to najbardziej innowacyjne i wszechstronne urządzenie wywołujące szok termiczny w celu zmniejszenia tkanki tłuszczowej bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek.

CRYO T SHOCK jest szczególnie polecany osobom, które chcą uporać się z uciążliwym cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej czy wiotką skórą. To również doskonała propozycja dla osób, które stosują wyłącznie naturalne i bezpieczne zabiegi, a także dla tych, którzy oczekują najwyższej skuteczności. CRYO T SHOCK to idealne uzupełnienie walki z pomarańczową skórką. W połączeniu ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną przyniesie najlepsze efekty, nawet w przypadku bardzo zaawansowanego cellulitu.

kriolipoliza

Zabiegi antycellulitowe są bardzo popularne i można je wykonać niemal w każdej klinice medycyny estetycznej. Dostępność tego typu rozwiązań i skuteczność jaką gwarantują skłaniają do wizyty w gabinecie kosmetycznym. Piękna skóra, bez podskórnych grudek tłuszczu jest na wyciągnięcie ręki, a gwarantuje ją wykorzystanie najnowszych technologii. Wystarczy umówić się na zabieg.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds