Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 22 września, 2018
worki pod oczami

Jak się pozbyć worków pod oczami?

Opuchlizna dolnej powieki to zmora wielu kobiet. Aby znaleźć skuteczny sposób na tzw. worki pod oczami musisz poznać przyczyny ich powstawania. Dowiedz się co robić, a czego unikać by odzyskać piękne i wyraziste spojrzenie.

Skąd się biorą worki pod oczami?

Bezpośrednią przyczyną pojawiania się opuchlizny na dolnych powiekach to zastój limfy w tkankach podskórnych. Pośrednich przyczyn jest znacznie więcej, a określenie tej, która wywołuje problem to pierwszy krok na drodze ku jego rozwiązaniu. Worki pod oczami najczęściej powstają wskutek:

  • dziedzictwa genetycznego – bardzo prawdopodobne jeśli kobiety w rodzinie również zmagały się z tą dolegliwością
  • wiek, z upływem którego spada napięcie mięśnia okrężnego oka przez co słabną również tkanki wokół niego
  • alergie, zarówno te pokarmowe jak i wywołane stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków
  • niezdrowy tryb życia, czyli taki, w którym zdarzają się zarywane nocki czy nadużywanie papierosów, kofeiny i/lub alkoholu
  • siedzący tryb życia powodujący spowolnienie krążenia limfy, wskutek którego produkty przemiany materii nie są odprowadzane do naczyń chłonnych, lecz gromadzą się w tkance podskórnej
  • opalanie – należy więc unikać nadmiernego słońca i stosować kremy UV
  • choroby – w ekstremalnych przypadkach może chodzić o choroby serca, układu krążenia, nerek i tarczycy, w następstwie których w organizmie dochodzi do zatrzymania wody
  • zła dieta, czyli taka, która nie dostarcza organizmowi potrzebnych mu witamin i mikroelementów, obfituje w cukry, a także sól

Jak sobie z nimi radzić?

Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie lub zamaskowanie szpecących worków pod oczami. W pierwszej kolejności zwykle sięga się po tzw. domowe sposoby. Warto zacząć od działań zapobiegawczych. Opuchlizna będzie mniejsza, jeśli przed snem wywietrzysz sypialnię. Warto również wtedy napić się wody, co pomoże oczyścić skórę z zalegających w niej produktów przemiany materii. Pamiętaj, by spać z głową na poduszce, ponieważ pozycja z lekko uniesioną głową wspomaga cyrkulację płynów, a chodzi o to, by limfa spłynęła do okolicznych węzłów chłonnych. Rano przemyj twarz chłodną wodą, a jeśli znajdziesz chwilę stosuj pod oczy zimne okłady. Mogą to być również schłodzone w lodówce łyżeczki, specjalne żelowe okulary czy kompresy z torebek herbaty.

Gdy to nie wystarczy

Niestety często zdarza się tak, że domowe sposoby na walkę z workami pod oczami okazują się niewystarczające. Wówczas należy sięgnąć po metody o większej skuteczności, np. kosmeceutyki zaufanej firmy. Sięgając po niego pamiętaj, że cienka skóra pod oczami nie lubi silnych środków ani kontaktu z substancjami, które mogą wywołać podrażnienie. L.AA.5% kwas askorbinowy z witaminą E marki Be Ceuticals to bezpieczny sposób na idealne spojrzenie. Zawarty w jego składzie kwas askorbinowy 5% w żelu zmniejsza drobne i głębokie zmarszczki, zapobiega zmniejszeniu jędrności i elastyczności skóry, a także opuchnięciom i cieniom pod oczami.

Pomocna może okazać się również wizyta u kosmetyczki, która zaproponuje drenaż limfatyczny lub w klinice medycyny estetycznej, gdzie wykonuje się zabieg mezoterapii, czyli serię zabiegów polegających na wstrzyknięciu pod skórę mieszanki substancji pielęgnacyjnych m.in. kwas hialuronowy czy witaminę C.

Zobacz podobne posty
Blog Wszystkie
starzenie się skóry
17 lipca, 2024
Jak skutecznie opóźnić starzenie się skóry?

Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…

Blog Wszystkie
gabinet kosmetologiczny
14 maja, 2024
Jak wyposażyć nowoczesny gabinet kosmetologiczny? Kompletny przewodnik

Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…

Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds