Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 18 grudnia, 2018
pielęgnacja skóry oczu

Jak skutecznie pielęgnować skórę okolic oczu?

Skóra w okolicach oka jest bardzo delikatna i wymagająca. Jej kondycja w dużym stopniu wpływa na wygląd twarzy i tzw. spojrzenia. By było rozjaśnione, wyraziste i piękne należy stosować skuteczną pielęgnację. Tu rodzi się pytanie „skuteczną, czyli jaką?”.

Skóra w okolicach oczu może nosić oznaki wielu przeróżnych dolegliwości. Cienie, zmarszczki i opuchlizna to niezaprzeczalny dowód na pewne braki, jakich odczuwa organizm. Może chodzić o niedobór snu, witamin, wody lub prawidłowej pielęgnacji. Jak widać, sprawa jest dość złożona, a stawką piękny wygląd, o który zabiega każda kobieta.

Może być też tak, że na co dzień nasze spojrzenie jest promienne i bez skazy, jednak w okresie wytężonej pracy, nadmiernego wysiłku i zmęczenia pojawiają się problemy. Ważne, by wiedzieć, co zrobić i za pomocą jakich środków przywrócić oprawie oka piękno.

Najczęstsze problemy

Na początku trzeba zdać sobie sprawę, że skóra wokół oczu ma specyficzne potrzeby. Jest pozbawiona gruczołów łojowych, wyjątkowo cienka, delikatna i podatna na rozmaite podrażnienia. Często szpecą ją cienie pod oczami, które najczęściej są oznaką zwykłego niewyspania lub zmęczenia. Mogą wynikać też z nierównej pigmentacji lub słabej kondycji naczyń krwionośnych. Pielęgnacja powinna w takim przypadku prowadzić do rozjaśnienia skóry. Warto zastosować też antyoksydanty, które uchronią przed wolnymi rodnikami, będącymi przyczyną oznak przedwczesnego starzenia się skóry, czyli zmarszczek i przebarwień. W tym przypadku doskonale sprawdzi się serum L.AA.5% KWAS ASKORBINOWY marki Be Ceuticals, który zapewnia maksymalną dzienną ochronę antyoksydacyjną. Zawarty w nim kwas askorbinowy 5% w żelu ma działanie przeciwzmarszczkowe i zdolność rozjaśnienia przebarwień.

Zmarszczki to problem, do którego należy podejść kompleksowo, czyli za sprawą pielęgnacji dziennej oraz nocnej. Tworzą się wskutek osłabienia włókien kolagenowych, do którego dochodzi po intensywnej ekspozycji skóry na słońce, a także w miarę upływu lat. Osłabiona w ten sposób skóra traci swą elastyczność i staje się podatna na pojawianie się zmarszczek. Z racji tego, że skóra w okolicach oczu jest cieńsza, problem zmarszczek jest jeszcze większy. Warto więc pielęgnację dzienną uzupełnić o nocną. W tym przypadku polecane jest serum L.AA.20%, którego głównym składnikiem jest również kwas askorbinowy. Jego działanie wzmocniono, uzupełniając skład o glicerynę, tripeptydy oraz korzeń lukrecji. Takie połączenie powoduje, że serum ma właściwości wypełniające, dzięki czemu wyraźnie poprawia elastyczność i jędrność skóry. To jednak dopiero początek listy jego właściwości, które składają się na prawidłową pielęgnację skóry w okolicach oczu nocą. Istotne jest, by zainicjować procesy wewnątrzkomórkowe, łagodzić stany zapalne, podrażnienia i świąd, a także przyspieszyć gojenie ran i wyprysków.

Stosowanie

Niemniej ważne od składu jest stosowanie danego specyfiku. Należy zdawać sobie sprawę, że żaden nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli będzie stosowany nieregularnie. Wszelkie składniki zawarte w kremach powinny być nakładane na oczyszczoną skórę, pozbawioną makijażu. W niektórych przypadkach, np. serum L.AA.20% istotne jest, by przed użyciem lekko wstrząsnąć buteleczkę, inaczej jego stosowanie może okazać się nieskuteczne. Należy pamiętać również o różnicach wynikających z przeznaczenia danego specyfiku na dzień lub na noc. Stosowanie ich niezgodnie z porą dnia osłabi ich działanie. Wreszcie należy zwrócić uwagę na sposób aplikacji, ponieważ delikatna skóra wokół oczu źle znosi intensywne wcieranie. Zwykle należy nałożyć dany specyfik opuszkami palców, bardzo delikatnie poklepując lub masując skórę.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds