Wiele się mówi o witaminach, minerałach i kwasach, które mają dobroczynny wpływ na skórę. Zapominamy przy tym, że jej kondycja w znacznej mierze zależy od tego, co dosłownie unosi się w powietrzu. Tlen, bo o nim mowa, to nie tylko niezbędny naszemu życiu pierwiastek. To jeden z najlepszych „kosmetyków”.
Skóra i tlen to nierozerwalny duet. Podstawową funkcją skóry jest przecież oddychanie. Tlen gwarantuje jej właściwe działanie – odżywia komórki, pobudza je do oddychania, zmniejsza zakłócenia pigmentacji skóry, wzmacnia pory skóry, tonizuje i przyspiesza proces gojenia się ran. Dodatkowo tlen opóźnia procesy starzenia, ma właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Działa na skórę nawilżająco, ponieważ na każdą cząsteczkę tlenu wprowadzoną w głąb skóry przypadają dwie cząsteczki wodoru tworzące cząsteczkę wody. Dobroczynny wpływ tlenu odczuwa również cały organizm, ponieważ przyspiesza on uwalnianie tłuszczu, poprawia aktywność immunologiczną organizmu, przyspiesza przemianę materii, a także poprawia wydajność psychofizyczną.
Niestety różne przyczyny wpływają na to, że coraz mniej tlenu przedostaje się do komórek naszej skóry. Niedobór tego pierwiastka może być katastrofalny w skutkach, dlatego warto dostarczać go za pomocą kosmetyków oraz zabiegów kosmetycznych. Aby spowolnić procesy niedotlenienia skóry wskazane jest stosowanie tlenoterapii – najbardziej innowacyjną jej formą jest zabieg infuzji tlenowej. Polega ona na dostarczeniu skórze tlenu w jego czystej postaci.
Sam zabieg jest bardzo prosty i całkowicie bezbolesny. W czasie jego wykonywania da się odczuć przyjemny chłód powietrza odbijającego się od skóry. Zabieg rozpoczyna się od peelingu, dzięki któremu skóra jest oczyszczona i lepiej chłonie dobroczynne substancje. Następnie nakłada się na nią specjalną emulsję, w której składzie są nośniki tlenu. Tak przygotowaną skórę można poddać infuzji – za pomocą specjalnego aparatu kieruje się na skórę czysty tlen pod określonym ciśnieniem i odpowiedniej odległości. Efektem jest wytworzenie się na jej powierzchni próżni, dzięki której skóra pochłania rozprowadzoną na niej emulsję.
Pozytywnych efektów infuzji tlenowej jest całe mnóstwo, m.in. nawodnienie, oczyszczenie i odżywienie skóry, widoczny lifting, redukcja i profilaktyka niewielkich zmarszczek, młodszy i promienny wygląd, rozjaśnienie przebarwień. Wystarczy jeden zabieg, by to wszystko stało się widoczne gołym okiem, a w ciągu kilku kolejnych dni rezultaty ulegają poprawie.
Zabieg infuzji tlenowej można wykonywać przez cały rok, bez względu na stopień nasłonecznienia. Jako jeden z niewielu zabiegów praktycznie nie ma przeciwwskazań, dlatego polecany jest osobom w każdym wieku, kobietom w ciąży oraz posiadaczom problematycznej cery.
Choć wpływ tlenu na skórę jest pozytywny, należy mieć świadomość, że posiada on także swoją ciemną stronę. Mowa o wolnych rodnikach, które można nazwać „wybrakowanymi” cząsteczkami tlenu. Niestety mamy z nimi do czynienia każdego dnia. Dzieje się tak dlatego, że podczas zużywania tlenu przez nasz organizm, powstają w nim REAKTYWNE formy tlenu, tzn. takie, którym zabrakło jednego elektrona. Tak powstają wolne rodniki zwane niesparowanymi. Dążą one do uzupełnienia tego braku, dlatego odbierają zdrowym komórkom elektrony, doprowadzając tym samym do niszczenia ich materiału genetycznego. Można minimalizować te szkody używając antyoksydantów, czyli tzn. przeciwutleniaczy, które oddają wolnym rodnikom swój elektron, doprowadzając do ich usunięcia z organizmu.
Zwiększona obecność wolnych rodników w organizmie zwana jest stresem oksytacyjnym. Dochodzi do niego wskutek promieniowania UV, które najbardziej niszczy materiał genetyczny skóry. Równie szkodliwe są: zanieczyszczenie środowiska, palenie tytoniu, zła dieta i przemęczenie fizyczne.
Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…
Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…
Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…
Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.
This will close in 0 seconds