Lato to czas, w którym nasza skóra narażona jest na oddziaływanie słońca, piasku, wiatru i morskiej wody. To ją osłabia, czego efekty dostrzegalne są gołym okiem. Jesień to czas na regenerację i wzmocnienie. Warto wiedzieć co zrobić, by skóra odzyskała kondycję i blask.
Tuż po wakacjach zły stan skóry może pozostawać w ukryciu, zwłaszcza jeśli maskuje go letnia opalenizna. Odwodnienie i suchość skóry najczęściej dostrzegamy po pewnym czasie, jesienią. Wówczas okazuje się, że stała się ona grubsza, mniej elastyczna i szorstka w dotyku. Miejscami może się łuszczyć, a opalenizna, która po kilku tygodniach zaczyna blednąć i odsłania drobne zmarszczki, przebarwienia i popękane naczynka. Skala uszkodzeń zależy od tego, jak intensywnie korzystaliśmy z uroków lata i jak chroniliśmy oraz pielęgnowaliśmy skórę w tym czasie.
Ekspozycja na słońce skutkuje uszkodzeniem tzw. płaszcza hydrolipidowego skóry, którego zadaniem jest ochrona naskórka. Efektem jest szybsze wyparowywanie wody i przesuszenie skóry. Odpowiednie nawilżenie oraz regeneracja okazują się więc najważniejsze w pielęgnacji skóry wczesną jesienią. Niezbędna jest intensywna pielęgnacja, a często również zmiany diety. Kompleksowe działania przynoszą najlepsze rezultaty.
Czas jaki potrzebny jest do przywrócenia skórze jej kondycji sprzed lata zależy od tego, jakie działania podejmiemy i jaką pielęgnację zastosujemy. Brak działań spowoduje, że regeneracja będzie trwała bardzo długo. Trzeba pamiętać o tym, że koniec jesieni oznacza rozpoczęcie sezonu grzewczego, co oznacza suche powietrze w pomieszczeniach, co dodatkowo narazi skórę na wysuszenie. Warto więc działać od razu.
Regeneracja skóry powinna opierać się o codzienną pielęgnację. Kluczowy jest wybór odpowiednich kosmetyków, które zawierają sprawdzone i efektywne składniki. MUST HAVE jesiennej pielęgnacji jest kwas hialuronowy, ponieważ jest jednym z najlepszych składników nawilżających skórę – wnika głębiej w skórę i zatrzymuje w niej wilgoć, chroniąc ją przed wysychaniem. Cennym składnikiem jest również kolagen. Stanowi podporę skóry, jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność oraz nawilżenie. Te dwa składniki stosowane są w serum COLLAGEN 3% marki Be Ceuticals. To kosmeceutyk przeznaczony do zaawansowanego wzmocnienia skóry, a przy tym posiada właściwości przeciwzmarszczkowe. Jego działanie polega na zwiększenie wzrostu fibroblastów. Zmniejsza podrażnienia skóry, pobudza syntezę kolagenu, zwiększa nawilżenie i wygładza skórę.
Pielęgnacja zewnętrzna jest bardzo ważna, ale może okazać się niewystarczająca, jeśli zaniedbujemy dietę. Kiedy zależy nam na regeneracji skóry, musimy zadbać o to, by spożywane przez nas posiłki dostarczały skórze wszystkich cennych mikroelementów.
W szczególności:
Witamina A – przyśpiesza cykl odnowy naskórka i hamuje jego rogowacenie
Witamina C – pobudza produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu poprawia jej sprężystość i elastyczność oraz uszczelnia naczynia krwionośne
Witamina B5 – zapobiega nadmiernemu rogowaceniu naskórka oraz tworzeniu się plam pigmentacyjnych
Pierwiastki: cynk, selen, żelazo, siarka i miedź – zapobiegają przesuszeniu łuszczeniu i odwodnieniu skóry
Równie istotne co mikroelementy jest nawilżanie skóry od wewnątrz, czyli picie wody. Najlepiej, gdy jest to czysta woda niegazowana, bez dodatku cukrów czy innych słodzików. Instytut Medyczny Stanów Zjednoczonych i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zalecają spożywanie przynajmniej 2 litrów wody dziennie.
Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…
Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…
Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…
Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.
This will close in 0 seconds