Wiele się mówi o tym, że zima to najlepszy czas na wykonanie pewnego rodzaju zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Z czego to wynika? O czym należy pamiętać? Które zabiegi warto rozważyć? Oto odpowiedzi.
Zima to najlepsza pora na wykonywanie szeregu zabiegów na twarz i ciało z kilku powodów.
Przebarwienia – mniejsza ekspozycja na promieniowanie słoneczne UVA i UVB minimalizuje ryzyko powstania przebarwień po zabiegach medycyny estetycznej.
Gojenie ran – zimą rany goją się szybciej, ewentualne obrzęki są mniejsze, a organizm sprawniej wraca do formy. Dzieje się tak z racji niskiej temperatury, która zapobiega potliwości i puchnięciu skóry.
Czas – w zależności od stanu skóry czy ilości nadmiernej tkanki tłuszczowej, zabieg może wymagać wykonania go w serii. Oznacza to, że pomiędzy jednym zabiegiem a drugim musi upłynąć odpowiednia ilość czasu. To prowadzi do prostego wniosku – oczekiwane efekty w postaci wymodelowanego i pozbawionego nadmiaru tłuszczu ciała możliwe są dopiero po pewnym czasie.
Do najbardziej polecanych zabiegów do wykonania zimą należą wszystkie z wykorzystaniem lasera, czyli np. depilacja laserowa, laserowe zamykanie naczynek czy laserowe złuszczanie skóry. To tłumaczy ogromne zainteresowanie tymi zabiegami w okresie zimowym. Trzeba mieć świadomość, że po ich wykonaniu skóra może potrzebować wsparcia. W takim przypadku warto zdecydować się na fototerapię lampami LED LPL, zwłaszcza światłem o barwie fioletowej, czyli światłem o średniej długości fal. Celem fototerapii światłem fioletowym jest nie tylko przyspieszenie gojenia ran i poparzeń, ale również redukcja przebarwień, cellulitu czy niwelowanie bólu spowodowanego różnymi schorzeniami. Stosuje się ją również pomocniczo w terapii przeciw wypadaniu włosów i leczeniu skóry głowy.
Równie dużym zainteresowaniem co lasery, cieszą się wszelkie zabiegi redukujące tkankę tłuszczową i cellulit. Zimą interesują się nimi osoby, które chcą się uporać z większą ilością złogów tłuszczu. Muszą one liczyć się z koniecznością wykonania serii zabiegów, pomiędzy którymi trzeba odczekać stosownie długie przerwy. Dlatego, żeby zdążyć przed latem, zabiegi należy rozpocząć jeszcze w zimie. W przypadku zabiegów wyszczuplających i modelujących ciało, o efektach decyduje nie tylko ilość przeprowadzonych zabiegów, ale też (a może przede wszystkim) wysoka jakość urządzenia, którym się je wykonuje. Obecnie do najbardziej pożądanych zabiegów wyszczuplających ciało, liftingujących twarz i zwalczających cellulit jest CRYO T SHOCK. Jego innowacyjna metoda działania opiera się na naprzemiennym stosowaniu ciepła i zimna, skutkiem czego jest wywołanie efektu naturalnego szoku termicznego. Za jego sprawą osiąga się smukłe, harmonijne, wyrzeźbione i zdrowe ciało, bez narażania się na ból czy konieczność przechodzenia rekonwalescencji.
„Zimowe” zabiegi dotyczą nie tylko ciała, ale i skóry twarzy. O tej porze roku potrzebuje ona więcej troski z uwagi na kontakt z mrozem i suchym powietrzem wywołanym ogrzewaniem mieszkania. Nawilżanie to absolutna podstawa, jednak często okazuje się, że skórze potrzeba czegoś więcej. Idealną propozycją jest zabieg infuzji tlenowej, który odmładza, wygładza i odświeża skórę. Zabieg polega na wprowadzaniu w skórę skoncentrowanych składników aktywnych za pomocą hiperbarycznego tlenu. Najpierw dobiera się serum, które odpowiada na indywidualne potrzeby skóry. Następnie nakłada się je na twarz i szyję, po czym, za pomocą specjalnej dyszy, kieruje się na skórę strumień tlenu. Za sprawą dużego ciśnienia wprowadza się składniki aktywne zawarte w serum w głąb skóry. Efektem jest natychmiastowe odżywienie, widoczny lifting, świeżość i promienność skóry. Zabieg infuzji tlenowej można wykonywać przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie, jednak przez wzgląd na osiągane rezultaty, często polecany jest w okresie zimowym.
Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…
Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…
Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…
Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.
This will close in 0 seconds