Odbudowa stanowi obowiązkowy etap właściwej pielęgnacji skóry. Zapewnia jej zdrowie, piękny wygląd i równowagę, dzieki której skóra funkcjonuje prawidłowo. Warto jednak wiedzieć, kiedy odbudowa skóry jest konieczna i w jakich sytuacjach należy zwrócić na nią szczególną uwagę.
Definicja słowa „odbudowa” sugeruje, że jest to działanie podejmowane w przypadku różnego rodzaju zniszczeń lub uszkodzeń. Nie inaczej jest w przypadku skóry. Odbudowę stosujemy więc wówczas, gdy skóra nosi ślady jakichkolwiek problemów, np. uszkodzony płaszcz lipidowy, stany zapalne, oznaki przedwczesnego starzenia czy hiperpigmentacja. Niestety większość współczesnych kobiet boryka się z podobnymi problemami, które wynikają z trybu życia, nieprawidłowej diety, stresu czy nieodpowiedniej pielęgnacji. Skoro więc są to tak powszechne dolegliwości, można powiedzieć, że odbudowa jest potrzebna każdej z nas. Ewentualny wyjątek mogą stanowić osoby, których stan skóry jest bardzo dobry, choć w tym przypadku odbudowa pełni rolę pielęgnacji profilaktycznej.
Problemy skórne powodowane są przez różnego rodzaju czynniki. Do najbardziej powszechnych należą:
Na szczęście każde z wyżej wymienionych zjawisk jest odwracalne. Oznacza to, że wystarczy podjąć odpowiednie kroki, by przywrócić skórze zdrowie i piękny wygląd.
Proces odbudowy skóry jest dość złożony i w przypadku każdego z nas może oznaczać coś troszkę innego. Wszystko zależy od tego, co dokładnie wymaga odbudowy – płaszcz lipidowy czy też struktura skóry. Dokładne określenie potrzeb staje się więc punktem wyjścia do wszelkich działań i warunkuje sukces. Tym niemniej pewne działania można uznać za uniwersalne. Podstawa to zdrowy i odpowiednio długi sen. Bez niego nie może być mowy o właściwej pielęgnacji skóry. Druga sprawa to dieta, która musi być zróżnicowana, bogata w witaminy i mikroelementy, pozbawiona nadmiaru cukru, alkoholu czy tłuszczu. Po trzecie jest to dobór właściwych kosmetyków, bogatych w składniki wspomagające odbudowę. Warto wyposażyć kosmetyczkę w preparaty, które uzupełniają się nawzajem. Przykładem jest serum do skóry twarzy L.AA.20% KWAS ASKORBINOWY, który posiada zdolność do inicjowania procesów wewnątrzkomórkowych, łagodzi stany zapalne skóry, podrażnienia, świąd oraz przyspiesza gojenie ran i wyprysków. Jego uzupełnieniem jest serum do stosowania na skórze w okolicy oczu L.AA.5% KWAS ASKORBINOWY, który zapewnia maksymalną dzienną ochronę antyoksydacyjną przed wolnymi rodnikami. Stosując te dwa preparaty jednocześnie zapewniamy kurację odbudowującą całej skóry twarzy, w tym skóry w okolicy oka, która ma specyficzne potrzeby.
Warto mieć świadomość, że odbudowa to najważniejsza część tzw. piramidy młodości. Cała pielęgnacja bazuje właśnie na tym etapie, dlatego w pierwszej kolejności warto skupić się właśnie na nim. Odpowiednie nawyki i dieta to pierwszy krok na drodze do sukcesu. Dobór odpowiednich kosmetyków znacznie przyspieszy jego osiągnięcie.
Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…
Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…
Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…
Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.
This will close in 0 seconds