Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 29 października, 2019

Kiedy skóra wymaga odbudowy?

Odbudowa stanowi obowiązkowy etap właściwej pielęgnacji skóry. Zapewnia jej zdrowie, piękny wygląd i równowagę, dzieki której skóra funkcjonuje prawidłowo. Warto jednak wiedzieć, kiedy odbudowa skóry jest konieczna i w jakich sytuacjach należy zwrócić na nią szczególną uwagę.

Komu potrzebna jest odbudowa skóry?

Definicja słowa „odbudowa” sugeruje, że jest to działanie podejmowane w przypadku różnego rodzaju zniszczeń lub uszkodzeń. Nie inaczej jest w przypadku skóry. Odbudowę stosujemy więc wówczas, gdy skóra nosi ślady jakichkolwiek problemów, np. uszkodzony płaszcz lipidowy, stany zapalne, oznaki przedwczesnego starzenia czy hiperpigmentacja. Niestety większość współczesnych kobiet boryka się z podobnymi problemami, które wynikają z trybu życia, nieprawidłowej diety, stresu czy nieodpowiedniej pielęgnacji. Skoro więc są to tak powszechne dolegliwości, można powiedzieć, że odbudowa jest potrzebna każdej z nas. Ewentualny wyjątek mogą stanowić osoby, których stan skóry jest bardzo dobry, choć w tym przypadku odbudowa pełni rolę pielęgnacji profilaktycznej.

Co sprawia, że skóra potrzebuje odbudowy?

Problemy skórne powodowane są przez różnego rodzaju czynniki. Do najbardziej powszechnych należą:

  • promieniowanie UV – jest najczęstszą przyczyną wysuszenia skóry i naruszenia jej ochrony lipidowej.
  • niewłaściwa pielęgnacja – np. zbyt silne lub źle dobrane kosmetyki do mycia skóry.
  • wiek – naturalne procesy starzenia związane są ze zmniejszoną zdolnością produkcji kolagenu i elastyny.
  • zabiegi medycyny estetycznej – wiele z nich polega na celowym powodowaniu mikrouszkodzeń, które mobilizują skórę do samoodbudowy.
  • choroby skórne – np. rumień, wykwity czy przebarwienia są przyczyną naruszenia struktury naskórka.

Na szczęście każde z wyżej wymienionych zjawisk jest odwracalne. Oznacza to, że wystarczy podjąć odpowiednie kroki, by przywrócić skórze zdrowie i piękny wygląd.

Jak wspomagać odbudowę skóry?

Proces odbudowy skóry jest dość złożony i w przypadku każdego z nas może oznaczać coś troszkę innego. Wszystko zależy od tego, co dokładnie wymaga odbudowy – płaszcz lipidowy czy też struktura skóry. Dokładne określenie potrzeb staje się więc punktem wyjścia do wszelkich działań i warunkuje sukces. Tym niemniej pewne działania można uznać za uniwersalne. Podstawa to zdrowy i odpowiednio długi sen. Bez niego nie może być mowy o właściwej pielęgnacji skóry. Druga sprawa to dieta, która musi być zróżnicowana, bogata w witaminy i mikroelementy, pozbawiona nadmiaru cukru, alkoholu czy tłuszczu. Po trzecie jest to dobór właściwych kosmetyków, bogatych w składniki wspomagające odbudowę. Warto wyposażyć kosmetyczkę w preparaty, które uzupełniają się nawzajem. Przykładem jest serum do skóry twarzy L.AA.20% KWAS ASKORBINOWY, który posiada zdolność do inicjowania procesów wewnątrzkomórkowych, łagodzi stany zapalne skóry, podrażnienia, świąd oraz przyspiesza gojenie ran i wyprysków. Jego uzupełnieniem jest serum do stosowania na skórze w okolicy oczu L.AA.5% KWAS ASKORBINOWY, który zapewnia maksymalną dzienną ochronę antyoksydacyjną przed wolnymi rodnikami. Stosując te dwa preparaty jednocześnie zapewniamy kurację odbudowującą całej skóry twarzy, w tym skóry w okolicy oka, która ma specyficzne potrzeby.

serum L.AA.5% KWAS ASKORBINOWY
serum L.AA.5% KWAS ASKORBINOWY
serum L.AA.20% KWAS ASKORBINOWY
serum L.AA.20% KWAS ASKORBINOWY

Warto mieć świadomość, że odbudowa to najważniejsza część tzw. piramidy młodości. Cała pielęgnacja bazuje właśnie na tym etapie, dlatego w pierwszej kolejności warto skupić się właśnie na nim. Odpowiednie nawyki i dieta to pierwszy krok na drodze do sukcesu. Dobór odpowiednich kosmetyków znacznie przyspieszy jego osiągnięcie.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds