Jednym z ważniejszych etapów pielęgnacji skóry jest jej odbudowa. Jednak co tak naprawdę kryje się pod tym, pozornie jasnym stwierdzeniem? W jaki sposób odbudowuje się skórę? Dlaczego skóra wymaga odbudowy? Okazuje się, że odpowiedzi może być więcej niż jedna.
Uszkodzenia skóry mogą mieć bardzo różną przyczynę. W zależności od tej przyczyny skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji odbudowującej. Częstym problemem jest niedostateczne nawilżenie skóry, która wymaga odbudowy warstwy lipidowej. Innym razem skóra bywa podrażniona zabiegami medycyny estetycznej i wymaga odbudowy i szybkiej regeneracji. Dopiero wówczas efekty zabiegu stają się zauważalne. Z wiekiem skóra traci jędrność elastyczność, co staje się kolejnym „pretekstem” do odbudowy. Wówczas chodzi o uzupełnienie kolagenu i elastyny, których brakuje, ponieważ organizm produkuje ich coraz mniejszą ilość (niewystarczającą do zachowania młodo wyglądającej cery). Choroby skórne oraz problemy z cerą, np. rumień czy nadwrażliwość również wymagają odbudowy naskórka i wzmocnienia skóry właściwą. Wreszcie skóra może wymagać odbudowy po zimie, która nie jest okresem sprzyjającym z uwagi na negatywny wpływ ogrzewania, suchego powietrza we wnętrzach i mrozu na zewnątrz.
Odbudowa skóry to podstawa pielęgnacji skóry, bez której nie może być mowy o jej pięknym i zdrowym wyglądzie. Działania podejmowane na tym etapie to oczyszczanie i regeneracja. Oczyszczanie to stosunkowo łatwy proces, wystarczy dobrać taki specyfik, który będzie działać delikatnie i nie spowoduje przesuszenia skóry, ani jej podrażnienia. Jeśli zaś chodzi o regenerację, tu istotna staje się przyczyna, dla której skóra wymaga odbudowy.
Najczęściej zachodzi potrzeba odbudowy płaszcza lipidowego, który chroni skórę. Dobór właściwych kosmetyków i ich prawidłowe stosowanie wzmacnia rusztowanie skóry, które tworzą kolagen i elastyna. Skład jest więc kluczowy, ponieważ kombinacja konkretnych składników może pobudzić skórę nie tylko do odbudowy naskórka, ale i wzmocnienia skóry właściwej.
Ważne jest, aby dobrać specyfik do potrzeb skóry, pamiętając, że skóra w okolicy oczu jest szczególnie wrażliwa. Do jej odbudowy warto użyć kombinacji kwasu askorbinowego i witaminy E. Taki skład wzmocniony dodatkowo witaminę B5 ma serum L.AA.5% marki Be Ceuticals. Polecany szczególnie do odbudowy i korekty skóry w okolicach oczu, sprawia, że kontur oka jest bardziej wyrazisty, skóra promienna, a opuchnięcia i cienie pod oczami zredukowane. Stosowanie go daje gwarancję bezpiecznej pielęgnacji bez podrażnień.
Inaczej jest w przypadku skóry uszkodzonej podczas zabiegów medycyny estetycznej. Po zabiegu twarz jest czerwona, obrzęknięta i szorstka. Złuszczenie i gojenie trwa zazwyczaj kilka dni, dlatego skóra wymaga regeneracji, redukcji podrażnień i zaczerwienienia. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się serum CERAMIDY 1% marki Be Ceuticals. Zawarte z nim ceramidy i retinol gwarantują całkowitą odbudowę, wygładzenie i nawilżenie skóry. Ten specyfik odbudowuje również barierę lipidową, a także ma działanie przeciwzmarszczkowe. Odbudowa skóry zalecana jest większości kobiet, z uwagi na powszechne problemy skórne. Jeśli jednak ktoś ma to szczęście i jego skóra jest w pełni sił i blasku, wówczas jej odbudowę warto potraktować jak profilaktykę. Odpowiednie nawyki pielęgnacyjne i dobór odpowiednich kosmetyków sprawi, że wiele dolegliwości nigdy się nie pojawi.
Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…
Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…
Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…
Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.
This will close in 0 seconds