Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 20 maja, 2019
promienie UV

Chroń skórę twarzy przed promieniami UV

Coraz większe dawki słońca nastrajają pozytywnie, ale też niosą konieczność zapewnienia większej ochrony przed promieniowaniem UV. Najbardziej wyeksponowana jest skóra twarzy, dlatego wymaga szczególnej uwagi.

Czemu promieniowanie jest szkodliwe?

Promieniowanie UV określane promieniowaniem nadfioletowym, ultrafioletowym, nadfioletem bądź ultrafioletem powoduje więcej szkód, niż pozytywnych działań. O tym, że słońce niszczy skórę i włosy powszechnie wiadomo. Jednak co konkretnie powoduje? Promieniowanie UVA uszkadza włókna kolagenowe, znajdujące się w skórze. Skutkiem jest przyspieszenie procesu starzenia się, o bardziej intensywnych objawach. Z kolei promieniowanie UVB może powodować rumień skóry, objawy alergiczne, czerniaka, a nawet nowotwory złośliwe.

Jak chronić twarz przed promieniami UV?

Skórę warto osłaniać od słońca, np. przy pomocy kapelusza, jednak najbardziej skutecznym sposobem na zabezpieczenie skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV jest stosowanie kosmetyków ochronnych. Warto o nich pamiętać w ciągu całego roku, a nie tylko wyłącznie podczas lata, gdy skóra jest eksponowana na słońce. Jest to istotne, ponieważ promieniowanie UVA przenika do ziemi aż w 95% nawet w pochmurny dzień.

Skoro więc ochrona skóry twarzy jest tak ważna, warto stosować krem, który zapewnia nie tylko skuteczną ochronę, ale tez jest wygodny  użytkowaniu. Krem mineralny UV 100 zapewnia przeciwzmarszczkową ochronę komórkową, bezpiecznie chroni przed poparzeniami słonecznymi i zapobiega reakcjom nietolerancji na słońce. Tajemnica tkwi w składzie. RonaCare Ectoin zawarty w kremie to nowatorski kompleks chroniący i odbudowujący komórki oraz system immunologiczny skóry. Stosowanie kremu jest wygodne z uwagi na jego wyjątkowo dużą odporność na działanie ekstremalnych warunków środowiska (sól morska, ekstremalne zimno i gorąco oraz promieniowanie UV, susza pustynna). Można go nakładać na makijaż, a długotrwałe działanie nawilżające sprawia, że skóra wygląda pięknie.

Dzięki swej skuteczności idealnie sprawdza się po zabiegach medycyny estetycznej oraz w codziennej ochrony przeciwsłonecznej. Wodoodporny i piaskoodporny zapewni ekstremalną ochronę Twojej skóry.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds