Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 26 kwietnia, 2019
iniekcja twarzy

Co warto wiedzieć o iniekcji twarzy?

Iniekcja twarzy to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet, mimo że budzi on wiele pytań i wątpliwości. Kilkanaście nakłuć igłą skutkuje piękną i gładką skórą, jednak wcześniej warto poznać kilka faktów na temat iniekcji.

Kiedy decydować się na iniekcję twarzy?

Zabieg iniekcji twarzy zalecany jest w sytuacjach, kiedy występujący naturalnie w skórze kolagen nie zapewnia jej już wystarczającego „podparcia”. Z wiekiem organizm wytwarza go w coraz mniejszych ilościach, dlatego na skórze pojawiają się zmarszczki i bruzdy. W czasie iniekcji do warstwy skóry właściwej wstrzykiwany jest wypełniacz, którym najczęściej jest właśnie kolagen. Uzupełnia on naturalny koloryt skóry, przywraca jej naturalne piękno i kontur twarzy.

Można się zastanawiać, czy podobnych efektów nie da się uzyskać stosując kremy zawierające w składzie kolagen. Niestety nie, ponieważ działają one tylko na wierzchnią warstwę skóry. Krem działa więc naskórkowo i nie może przeniknąć do skóry właściwej, co decyduje o tym, że nie przyniesie efektów porównywalnych z tymi, jakie zapewnia iniekcja.

Wybór bezpiecznego wypełniacza

Wybór wypełniacza nie może być kwestią przypadku. Powinien być omówiony z lekarzem specjalistą, który po analizie stanu skóry, stwierdzeniu ewentualnych chorób i oczekiwań pacjentki dobierze najlepszy preparat. Wybór najczęściej pada na kolagen. Spośród dostępnych na rynku kolagenów, wysokim uznaniem cieszy się kolagen NITHYA, zalecany szczególnie w celu redukcji objawów starzenia, regeneracji tkanek łącznych i korygowania zniekształceń genetycznych. Zabiegi z wykorzystaniem kolagenu NITHYA są bardzo bezpieczne i mogą być stosowane niezależnie od wieku pacjenta. Preparat nie daje działań niepożądanych, nie wywołuje uczuleń, alergii czy innych reakcji układu odpornościowego. Procedura zabiegowa jest mało inwazyjna, komfortowa dla pacjenta i praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Sam zabieg poprzedzany jest zwykle podaniem znieczulenia miejscowego leczonego obszaru. Należy liczyć się z ryzykiem powstania niewielkiego siniaka, może też wystąpić obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość skóry twarzy. Ważne jest, że kolagen powinien być wstrzykiwany do skóry tylko przez wyszkolonego specjalistę.

Zobacz podobne posty
Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Blog
zabieg hifu
12 września, 2023
Na czym polega zabieg HIFU i kiedy warto go wykonać?

Rozwój technologii sprawia, że medycyna estetyczna rozwija się dziś w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu możemy…

Blog
terapia wodorem
8 sierpnia, 2023
Na czym polega terapia wodorem? Kto powinien z niej skorzystać?

Leczenie wodorem w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne i choć w Polsce dopiero zyskuje…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds