Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 26 kwietnia, 2019
iniekcja twarzy

Co warto wiedzieć o iniekcji twarzy?

Iniekcja twarzy to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet, mimo że budzi on wiele pytań i wątpliwości. Kilkanaście nakłuć igłą skutkuje piękną i gładką skórą, jednak wcześniej warto poznać kilka faktów na temat iniekcji.

Kiedy decydować się na iniekcję twarzy?

Zabieg iniekcji twarzy zalecany jest w sytuacjach, kiedy występujący naturalnie w skórze kolagen nie zapewnia jej już wystarczającego „podparcia”. Z wiekiem organizm wytwarza go w coraz mniejszych ilościach, dlatego na skórze pojawiają się zmarszczki i bruzdy. W czasie iniekcji do warstwy skóry właściwej wstrzykiwany jest wypełniacz, którym najczęściej jest właśnie kolagen. Uzupełnia on naturalny koloryt skóry, przywraca jej naturalne piękno i kontur twarzy.

Można się zastanawiać, czy podobnych efektów nie da się uzyskać stosując kremy zawierające w składzie kolagen. Niestety nie, ponieważ działają one tylko na wierzchnią warstwę skóry. Krem działa więc naskórkowo i nie może przeniknąć do skóry właściwej, co decyduje o tym, że nie przyniesie efektów porównywalnych z tymi, jakie zapewnia iniekcja.

Wybór bezpiecznego wypełniacza

Wybór wypełniacza nie może być kwestią przypadku. Powinien być omówiony z lekarzem specjalistą, który po analizie stanu skóry, stwierdzeniu ewentualnych chorób i oczekiwań pacjentki dobierze najlepszy preparat. Wybór najczęściej pada na kolagen. Spośród dostępnych na rynku kolagenów, wysokim uznaniem cieszy się kolagen NITHYA, zalecany szczególnie w celu redukcji objawów starzenia, regeneracji tkanek łącznych i korygowania zniekształceń genetycznych. Zabiegi z wykorzystaniem kolagenu NITHYA są bardzo bezpieczne i mogą być stosowane niezależnie od wieku pacjenta. Preparat nie daje działań niepożądanych, nie wywołuje uczuleń, alergii czy innych reakcji układu odpornościowego. Procedura zabiegowa jest mało inwazyjna, komfortowa dla pacjenta i praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Sam zabieg poprzedzany jest zwykle podaniem znieczulenia miejscowego leczonego obszaru. Należy liczyć się z ryzykiem powstania niewielkiego siniaka, może też wystąpić obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość skóry twarzy. Ważne jest, że kolagen powinien być wstrzykiwany do skóry tylko przez wyszkolonego specjalistę.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds