Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 27 października, 2018
Fototerapia LED

Fototerapia LED światłem czerwonym

Leczenie światłem to skuteczna metoda radzenia sobie z różnymi niedoskonałościami skóry. W zależności od problemu należy dobrać właściwy kolor lamp. Czerwone światło wnika najgłębiej w skórę i zalecane jest w przypadku długiej listy defektów, m.in. zmarszczki, cellulit i rozstępy. Sprawdź jego możliwości.

Leczenie światłem

Nic dziwnego, że fototerapia lampami LED cieszy się obecnie tak dużym zainteresowaniem w klinikach medycyny estetycznej. To nieinwazyjny zabieg, który odznacza się dużym stopniem bezpieczeństwa. Z uwagi na to stosuje się go w przypadku poważnych chorób, np. łuszczycy. Najważniejsze jednak jest dobranie odpowiedniej długości fal naświetlania, które definiują barwę stosowanego światła. Fale krótkie docierają jedynie do warstwy naskórka, dlatego stosuje się je w przypadku schorzeń powierzchniowych. Fale długie docierają głębiej, dzięki czemu są w stanie wpłynąć na zmianę struktury skóry. Dobór światła uwarunkowany jest więc problemem, któremu ma zaradzić.

Wydawać by się mogło, że światło nie ma właściwości leczniczych. Tymczasem oddziałuje na błony komórkowe jak i komórkowe centra energetyczne, czyli mitochondria. To oddziaływanie wspomaga oraz zwiększa syntezę ATP, co prowadzi do zwiększenia wydolności komórek i ich zdolności do regeneracji. Ma to ogromne znaczenie dla poprawy skuteczności zabiegów pielęgnacyjnych oraz przyspieszenia procesu regeneracji skóry.

Światło czerwone

Światło czerwone to światło o największej długości fal, co oznacza, że wnika do warstw skóry właściwej. Lista skutków jakie wywołuje jest długa. Przede wszystkim wzmaga aktywność komórek, przyspiesza metabolizm komórkowy i krążenie krwi. Okazuje się niezwykle pomocne po wszelkiego rodzaju zabiegach, których efektem są podrażnienia skóry – zmniejsza je i łagodzi. Ponadto światło czerwone przyspiesza gojenie się ran, wpływa na poprawę elastyczności i sprężystość skóry. Kobiety kochają je za to, że opóźnia proces starzenia i redukuje zmarszczki oraz przebarwienia. Świetnie radzi sobie również z redukcją rozstępów, blizn i cellulitu, z którymi boryka się zdecydowana większość pań.

Dokładna długość fali uzależniona jest od urządzenia, które ją wysyła. W przypadku lamp LED LPL to 635 nm. Emitujące je diody charakteryzują się wyjątkowo dużą mocą, dzieki czemu czas leczenia może być krótszy w porównaniu z innymi urządzeniami. Zabieg z wykorzystaniem czerwonego światła trwa zaledwie 10 minut, gwarantując przy tym najlepsze wyniki.

Wskazania i przeciwwskazania

Fototerapia światłem czerwony jest polecona osobom, które chcą zredukować lub zlikwidować rany i oparzenia, ale też brodawki. Zwykle stosuje się ją, kiedy celem ma być regeneracja skóry, redukcja zmarszczek i hiperpigmentacji. Wskazaniem do terapii jest także przerostowe zapalenie błony śluzowej nosa, odnowa skóry głowy oraz szeroko pojęte odmłodzenie skóry. Z powodzeniem stosuje się ją również po zabiegach laserowych i chirurgicznych.

Ważne by wiedzieć, że istnieje kilka sytuacji, w których fototerapia nie jest stosowana. Przeciwwskazaniem są: ciąża, nowotwór, porfiria, padaczka, uczulenie na światło oraz przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji. W przypadku wystąpienia któregoś z nich, fototerapia powinna być kategorycznie odradzana.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds