Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 11 grudnia, 2018
Fototerapia LED światłem fioletowym

Fototerapia LED światłem fioletowym

Fototerapia LED to skuteczny sposób na niedoskonałości skóry oraz uzupełnienie zabiegów medycyny i chirurgii estetycznej. Kluczowy jest kolor lamp, ponieważ każdy ma nieco inne działanie. Światło fioletowe stosuje się m.in. w terapii przeciw wypadaniu włosów. Lista wskazań jest jednak dłuższa.

Leczenie światłem

Odpowiedni rodzaj światła Led dobierany jest w zależności od problemu pacjenta. Ważne jest, by ustalić jaka ma być długość fal oraz czas naświetlania. Możliwości jest wiele, a każda z nich rekomendowana jest w przypadku odmiennych obszarów lecznicza.

Fototerapia lampami LED to nie tylko sposób leczenia chorób skóry czy poprawy jej kondycji. To również niezawodny środek uzupełniający zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej. Fototerapię Led wykorzystuje się przez wzgląd na zdolność szybkiej regeneracji skóry, skracania czasu gojenia, niwelowania siniaków oraz opuchlizny, a także redukcji bólu i działania antybakteryjnego. To sprawia, że efekty zabiegów i operacji są szybciej widoczne, a czas rekonwalescencji krótszy. Co więcej, efekt końcowy jest wzmocniony, przez co bardziej spektakularny.

Zabiegi fototerapii należą do grupy zabiegów bezbolesnych, nie powodują uszkodzenia tkanek skóry, a co za tym idzie, nie wymagają rekonwalescencji.

Światło fioletowe

Światło fioletowe to światło o średniej długości fal, więc efekty jego działania widoczne są tylko na poziomie naskórka. Ma właściwości antybakteryjnie, zwiększa uwalnianie melaniny i aktywuje melanocyty. To wpływa na pigmentację i decyduje o tym, że fototerapia LED światłem fioletowym jest skuteczna w przypadku leczenia bielactwa.

Dokładne parametry naświetlania uzależnione są od stosowanych lamp. Lampa LED LPL emituje światło fioletowe o długości fal 415 i 635 nm i o różnej wartości przepływu. Dokładne ustawienia zależą od wskazania terapii. Zastosowane diody LED wysyłają impulsy o wysokiej mocy, dzięki czemu leczenie chorób skóry staje się skuteczne. Liczba promieni światła, która faktycznie przenika do skóry to tylko 5-10%. Dlatego impuls musi być dostatecznie silny, inaczej nie przyniesie efektów. Zabiegi z wykorzystaniem czerwonego światła trwają od 5 do 15 minut, a po ich zakończeniu nie ma żadnych ograniczeń, które mogłyby zakłócać natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.

Wskazania i przeciwwskazania

Fototerapia światłem fioletowym jest polecona w przypadku, gdy celem ma być przyspieszenie gojenia ran i poparzeń, redukcja przebarwień, cellulitu czy niwelowanie bólu spowodowanego różnymi schorzeniami. Stosuje się ją pomocniczo w terapii przeciw wypadaniu włosów i leczeniu skóry głowy. Dobre efekty obserwuje się także w leczeniu trądziku.

Istnieje kilka przypadków, które stanowią przeciwwskazania do stosowania fototerapii. Są to: ciąża, nowotwór, porfiria, padaczka, uczulenie na światło oraz przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji. W przypadku stwierdzenia jednego z wymienionych specjalista powinien odmówić wykonania zabiegu fototerapii.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…