Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 8 lutego, 2019
Światło niebieskie

Fototerapia LED światłem niebieskim

Lampy LED stały się standardem wyposażenia nowoczesnych gabinetów medycyny estetycznej. Stwarzają możliwość wyboru koloru światła, który rozwiązuje konkretny problem skóry. Światło niebieskie wpływa na stan jej wierzchniej warstwy, działając antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Sprawdź czy polecane jest właśnie tobie.

Leczenie światłem

Fototerapię LED zaleca się wyjątkowo często przez wzgląd na szeroki wachlarz problemów skórnych, które rozwiązuje. Nie chodzi jednak o to, że jest to magiczne panaceum na wszystko. Fototerapia opiera się na doborze odpowiedniego koloru światła, które w zależności od długości fal, ma różny wpływ na skórę. W ten sposób można dostosować terapię do konkretnych dolegliwości.

Zabiegi fototerapii są popularne nie tylko przez wzgląd na swoją uniwersalność i skuteczność. Pacjenci chętnie zgadzają się na nie, bo są bezbolesne, nieinwazyjne i nie wymagają specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem skórę wystarczy oczyścić, a po jego zakończeniu zastosować odpowiednio dobrany krem. Działanie lamp LED na skórę jest bardzo łagodne, co gwarantuje bezpieczeństwo i brak działań niepożądanych. Nie uszkadza DNA, a tym samym nie ma działania rakotwórczego. Dla osiągnięcia zamierzonych efektów należy wykonać serię 10 – 20 zabiegów, co 2 – 3 dni.

Światło niebieskie

Światło niebieskie to światło o krótkiej długości fal, co oznacza, że oddziałuje głównie na wierzchnią warstwę skóry. Efekty jego działania są więc widoczne gołym okiem. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, hamuje stany zapalne u pacjentów z trądzikiem pospolitym i różowatym. Światło to jest w stanie niszczyć bakterie, nie naruszając przy tym tkanek skóry, dzięki czemu pozostaje w pełni bezpieczne. Minimalizuje trądzik, jednocześnie lecząc w bardzo krótkim czasie. Ponadto ściąga pory, zapobiega rogowaceniu skóry i zwalcza łupież.

Fototerapia przynosi zamierzone skutki tylko pod warunkiem, że wykonywana jest sprzętem najwyższej jakości. Najlepsze efekty zabiegowe pośród urządzeń dostępnych na rynku zapewniają obecnie lampy LED LPL. Wyposażone są w diody emitujące światło o wyjątkowo dużej mocy. To sprawia, że czas leczenia jest krótszy w porównaniu z innymi urządzeniami. Zabieg z wykorzystaniem niebieskiego światła trwa tylko 10 minut, gwarantując przy tym najlepsze wyniki. Co ważne, po zabiegu można od razu wrócić do obowiązków dnia codziennego.

Wskazania i przeciwwskazania

Fototerapia światłem niebieskim to najlepsze rozwiązanie dla osób, które borykają się ze skórą problematyczną, tłustą, o rozszerzonych porach. Po zabiegu wszelkie zanieczyszczenia skóry zostają skutecznie usunięte, dzięki czemu następuje widoczna poprawa kondycji i stanu skóry.

Ważne by wiedzieć, że istnieje kilka sytuacji, w których fototerapia nie jest stosowana. Przeciwwskazaniem są: ciąża, nowotwór, porfiria, padaczka, uczulenie na światło oraz przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji. W przypadku wystąpienia któregoś z nich, fototerapia powinna być kategorycznie odradzana.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds