Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 21 lipca, 2022
infuzja wypadanie włosów

Infuzja tlenowa a wypadanie włosów

Problem łysienia czy wypadania włosów może dotyczyć wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Chcąc wyeliminować problem u źródła należy najpierw zrozumieć jego mechanizm działania. Do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki ciała niezbędny jest tlen. Nie inaczej jest w przypadku włosów, które dzięki niemu mogą prowadzić odpowiednio długi cykl życia, od pojawienia się cebulki aż do powstania grubej, lśniącej łodygi. W czasach, w których wiele osób zmaga się z przemęczeniem czy stresem mikrokrążenie na skórze głowy jest osłabione, a to nie sprzyja komórkom włosowym. Chcąc poprawić gęstość włosów warto skorzystać z zabiegu infuzji tlenowej.

Infuzja tlenowa skóry głowy – na czym polega?

Infuzja tlenowa polega na wprowadzeniu do głębokich warstw skóry wysokocząsteczkowego skoncentrowanego do około 95% tlenu oraz składników aktywnych dobranych indywidualnie do potrzeb pacjenta. Wszystko odbywa się przy użyciu wysokiego ciśnienia i wykonane jest za pomocą specjalnego urządzenia. Infuzja tlenowa skóry głowy przyspiesza leczenie stanów zapalnych oraz wspomaga procesy regeneracji. Poprawia również ukrwienie skóry i przyspiesza transport składników aktywnych do jej głębokich warstw. Co więcej, duża dawka tlenu dostarczonego do skóry głowy wpływa na zmniejszenie reaktywności pracy gruczołów łojowych oraz redukcję kolonii bakterii beztlenowych, które mogą być przyczyną zapalenia mieszków włosowych. W efekcie włosy rosną szybciej, a mniej z nich wypada. 

Kto powinien skorzystać z infuzji tlenowej?

Zabieg sprawdzi się u osób, u których z powodu stresu i zmęczenia ukrwienie skóry głowy jest zaburzone. Będzie również odpowiedni dla wszystkich, którzy chcą wyeliminować problem wypadających włosów, problemy łojotokowe, łupież czy stany zapalne. Co więcej, zabieg sprawia, że wchłanianie przez skórę składników aktywnych jest dużo większe, dlatego można skutecznie odżywić komórki włosowe. Infuzja tlenowa jest całkowicie bezpieczna, nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka i nie ma skutków ubocznych, dlatego można wykonać ją u każdej osoby.

Zobacz podobne posty
Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Blog
zabieg hifu
12 września, 2023
Na czym polega zabieg HIFU i kiedy warto go wykonać?

Rozwój technologii sprawia, że medycyna estetyczna rozwija się dziś w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu możemy…

Blog
terapia wodorem
8 sierpnia, 2023
Na czym polega terapia wodorem? Kto powinien z niej skorzystać?

Leczenie wodorem w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne i choć w Polsce dopiero zyskuje…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds