Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 14 sierpnia, 2020

Jak chronić skórę przed przesuszeniem

Pielęgnacja skóry latem powinna przede wszystkim uwzględniać głębokie nawilżenie i ochronę przed przesuszeniem. Blokada promieniowania UV to stanowczo za mało. Dowiedz się jak dbać o skórę latem.

Jak zapobiegać wysuszaniu skóry?

Skóra wymaga nieustannej pielęgnacji, bez względu na porę roku. Faktem jest jednak, że każda z nich naraża skórę na inne dolegliwości. Dlatego tak ważne jest, by uwzględniać sezonowe potrzeby skóry i umieć reagować w razie wystąpienia pierwszych efektów zaniedbania.

W lecie należy przede wszystkim zatroszczyć się o to, by nie doprowadzić do przesuszenia skóry. Może do tego dojść wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce, częstych kąpieli (zwłaszcza w słonej wodzie) czy kontaktu z piaskiem na plaży. Negatywny wpływ na stan nawilżenia skóry ma również silny wiatr, z którym mamy do czynienia nie tylko nad morzem.

Największym wrogiem pięknej skóry jest promieniowanie UV. Brak ochrony daje efekty w postaci przebarwień, poparzenia oraz przesuszenia. Jak zabezpieczyć skórę przez zgubnym wpływem promieniowania? Przede wszystkim należy zrezygnować z nadmiernego opalania i regularnie stosować krem z filtrem UV. Warto włączyć go do codziennej pielęgnacji skóry, nie tylko w dni, które planujemy spędzić na plaży. Świetnie w tej roli sprawdza się krem mineral UV 100 marki Be Ceuticals. RonaCare Ectoin zawarty w kremie to nowatorski kompleks chroniący i odbudowujący komórki oraz system immunologiczny skóry. Jest wyjątkowo odporny na działanie ekstremalnych warunków środowiska, takich jak sól morska, ekstremalne zimno i gorąco oraz promieniowanie UV czy susza pustynna. Zapewnia absolutną ochronę skóry i długotrwałe nawilżenie. Z uwagi na wysoką skuteczność kremu mineral UV 100 jest polecany nie tylko do codziennego ochrony przed przesuszeniem, ale też po zabiegach medycyny estetycznej.

KREM MINERAL UV 100

Jak skutecznie nawilżyć skórę?

Ochrona przed słońcem i promieniowaniem UV pozwala uniknąć podstawowych problemów skórnych. Wymaga jednak uzupełnienia w postaci głębokiego nawilżenia, które jest niezbędne do tego, by skóra wyglądała pięknie i zdrowo.

Skuteczne nawilżenie skóry wymaga holistycznego podejścia do pielęgnacji. Trzeba więc zadbać o odpowiednią dietę oraz nawodnienie. Według zaleceń należy wypijać ok 1,5 litra wody dziennie, aby zachować organizm w zdrowiu. Warto zaznaczyć, że w lecie ta ilość może okazać się niewystarczająca. Skóra narażona na wysoką temperaturę i działanie promieni słonecznych szybko oddaje wodę w postaci potu. Te straty trzeba uzupełniać regularnie popijając wodę – często w małych ilościach. Takie nawilżenie od środka, to jednak wciąż za mało. Jeśli chcemy uniknąć przesuszenia skóry w okresie letnim musimy wzmocnić jej płaszcz lipidowy i zapewnić nawilżenie z zewnątrz. Im większe stężenie składników aktywnych tym lepiej, dlatego warto sprawdzać skład kremów i innych specyfików. Skuteczne nawilżenie zapewnia kwas hialuronowy o stężeniu 5%, który stanowi główny składnik serum H.A.5% marki Be Ceuticals. Wysoką skuteczność działania zapewnia połączenie kwasu hialuronowego z peptydami. Regularne stosowanie skutkuje optymalnym nawilżeniem skóry oraz przywróceniem jej świeżego i młodego wyglądu.

KWAS HIALURONOWY H.A.5%

Przesuszenie skóry to efekt poważnego zachwiania jej równowagi i utraty jej kondycji. Skutki sięgają o wiele dalej niż łuszczący się naskórek. Sucha skóra jest bardziej narażona na skaleczenia i urazy, a ponadto starzeje się w dużo szybszym tempie. Ochrona przed przesuszeniem zapewnia jej nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim zdrowie.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds