Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 15 czerwca, 2018
cellulit

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu przed wakacjami?

Walka z cellulitem to temat, który co roku powraca przed wakacjami. Nic dziwnego, skoro pomarańczowa skórka to tak powszechny problem – wydaje się być oporna nawet na dietę, ćwiczenia i pielęgnację. Istnieją jednak sposoby, by wreszcie się z nią pożegnać.

Kobiety stanowią 99 proc. osób dotkniętych problemem cellulitu. Przypadłość niezwykle rzadko pojawia się u mężczyzn, dlatego naukowcy zainteresowali się przyczynami jej powstawania. Okazało się, że tkanka tłuszczowa kobiet i mężczyzn ma inną budowę – dokładając do tego gospodarkę hormonalną, a w dalszej kolejności dietę i aktywność fizyczną, otrzymujemy efekt w postaci cellulitu jako przypadłości cywilizacyjnej, występującej na całym świecie i u kobiet o przeróżnych kształtach i nawykach.

Cellulit może przybierać różne postaci. Na początku to wgłębienia na skórze, widoczne tylko po ściśnięciu fałdu skóry. Z czasem staje się widoczny bez ucisku, aż wreszcie zmienia skórę w warstwę górek i dołków o fakturze przypominającej skórkę pomarańczy. Przyczyna to zawsze zaburzenia mikrokrążenia. Krew nieefektywnie przepływa przez tkanki, doprowadzając do powstawania obrzęków. Proces postępuje, metabolizm się pogarsza, a w ostatniej fazie na skórze tworzą się zwłóknienia i guzki.

Cellulitowi można oczywiście zapobiegać – przynajmniej w pewnym stopniu. Jego powstawaniu sprzyja jedzenie przetworzonej żywności oraz słodyczy, brak wysiłku fizycznego (w szczególności w połączeniu z pracą biurową, gdzie pozycja siedząca wpływa na pojawienie się zaburzeń krążenia w kończynach dolnych) oraz noszenie niewłaściwej odzieży. Cellulitowi sprzyja wszystko to, co prowadzi do zaburzeń krążenia – obcisłe ubrania, nieoddychające materiały, buty na wysokim obcasie.

Walka z cellulitem domowymi sposobami może być skuteczna wyłącznie na pierwszym etapie problemu. Wtedy często jednak go nie zauważamy lub traktujemy jako mało kłopotliwy. Gdy zmiany staną się poważniejsze i widoczne gołym okiem, konieczna jest pomoc specjalisty w gabinecie medycyny estetycznej. Metody stosowane przez lekarzy mają działać przede wszystkim na poprawę metabolizmu w skórze. Tu z pomocą przychodzą m.in. mezoterapia, karboksyterapia i terapie laserowe. Następnie konieczne jest zmniejszenie obrzęku na skórze, na przykład przez drenaż limfatyczny lub endermologię. Na koniec rozbijana jest sama tkanka tłuszczowa (choć cellulit występuje także u szczupłych kobiet) – w tym przypadku polecana jest lipoliza oraz terapie z ultradźwiękami.

Skutecznym sposobem na walkę z cellulitem będzie zastosowanie lasera MED SHAPE 360. To najskuteczniejsza, bezinwazyjna metoda redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, stosowana także do liftingu w obrębie twarzy, szyi i okolicy oczu. Pozwala na zmniejszenie obwodów ciała w bardzo krótkim czasie nawet o kilka centymetrów. Urządzenie mobilizuje wszystkie procesy niezbędne do spalania tkanki tłuszczowej.

Laser biostymulujący IR działa na płytkich warstwach skóry i podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej, przyspieszając metabolizm i przygotowuje skórę do lepszego przepływu prądu i działania RF na głębsze warstwy skóry. Zwiększa ilość dostarczanego tlenu przyspieszając proces lipolizy. RF fale radiowe działają natomiast na głębokich warstwach skóry i podnoszą  temperaturę w tkankach, odbudowując w ten sposób włókna kolagenowe i elastyny oraz niwelując adipocyty czyli komórki tłuszczowe z nagromadzonych miejsc. Zwieńczeniem zabiegu jest masaż podciśnieniowy vacuum –poprawia ukrwienie tkanki tłuszczowej zapewniając zwiększoną dawkę tlenu niezbędnego do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu.

W walce z cellulitem najważniejsza jest konsekwencja. Terapia przyniesie jednak efekt tylko wtedy, gdy cellulit zostanie odpowiednio zdiagnozowany i przyporządkowany do odpowiedniej grupy od 1 (najmniejszy) do 4 (najbardziej zaawansowany). Dlatego warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej  i rozpocząć walkę z popularną dolegliwością pod okiem eksperta.

Zobacz podobne posty
Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Blog
zabieg hifu
12 września, 2023
Na czym polega zabieg HIFU i kiedy warto go wykonać?

Rozwój technologii sprawia, że medycyna estetyczna rozwija się dziś w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu możemy…

Blog
terapia wodorem
8 sierpnia, 2023
Na czym polega terapia wodorem? Kto powinien z niej skorzystać?

Leczenie wodorem w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne i choć w Polsce dopiero zyskuje…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds