Walka z cellulitem to temat, który co roku powraca przed wakacjami. Nic dziwnego, skoro pomarańczowa skórka to tak powszechny problem – wydaje się być oporna nawet na dietę, ćwiczenia i pielęgnację. Istnieją jednak sposoby, by wreszcie się z nią pożegnać.
Kobiety stanowią 99 proc. osób dotkniętych problemem cellulitu. Przypadłość niezwykle rzadko pojawia się u mężczyzn, dlatego naukowcy zainteresowali się przyczynami jej powstawania. Okazało się, że tkanka tłuszczowa kobiet i mężczyzn ma inną budowę – dokładając do tego gospodarkę hormonalną, a w dalszej kolejności dietę i aktywność fizyczną, otrzymujemy efekt w postaci cellulitu jako przypadłości cywilizacyjnej, występującej na całym świecie i u kobiet o przeróżnych kształtach i nawykach.
Cellulit może przybierać różne postaci. Na początku to wgłębienia na skórze, widoczne tylko po ściśnięciu fałdu skóry. Z czasem staje się widoczny bez ucisku, aż wreszcie zmienia skórę w warstwę górek i dołków o fakturze przypominającej skórkę pomarańczy. Przyczyna to zawsze zaburzenia mikrokrążenia. Krew nieefektywnie przepływa przez tkanki, doprowadzając do powstawania obrzęków. Proces postępuje, metabolizm się pogarsza, a w ostatniej fazie na skórze tworzą się zwłóknienia i guzki.
Cellulitowi można oczywiście zapobiegać – przynajmniej w pewnym stopniu. Jego powstawaniu sprzyja jedzenie przetworzonej żywności oraz słodyczy, brak wysiłku fizycznego (w szczególności w połączeniu z pracą biurową, gdzie pozycja siedząca wpływa na pojawienie się zaburzeń krążenia w kończynach dolnych) oraz noszenie niewłaściwej odzieży. Cellulitowi sprzyja wszystko to, co prowadzi do zaburzeń krążenia – obcisłe ubrania, nieoddychające materiały, buty na wysokim obcasie.
Walka z cellulitem domowymi sposobami może być skuteczna wyłącznie na pierwszym etapie problemu. Wtedy często jednak go nie zauważamy lub traktujemy jako mało kłopotliwy. Gdy zmiany staną się poważniejsze i widoczne gołym okiem, konieczna jest pomoc specjalisty w gabinecie medycyny estetycznej. Metody stosowane przez lekarzy mają działać przede wszystkim na poprawę metabolizmu w skórze. Tu z pomocą przychodzą m.in. mezoterapia, karboksyterapia i terapie laserowe. Następnie konieczne jest zmniejszenie obrzęku na skórze, na przykład przez drenaż limfatyczny lub endermologię. Na koniec rozbijana jest sama tkanka tłuszczowa (choć cellulit występuje także u szczupłych kobiet) – w tym przypadku polecana jest lipoliza oraz terapie z ultradźwiękami.
Skutecznym sposobem na walkę z cellulitem będzie zastosowanie lasera MED SHAPE 360. To najskuteczniejsza, bezinwazyjna metoda redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, stosowana także do liftingu w obrębie twarzy, szyi i okolicy oczu. Pozwala na zmniejszenie obwodów ciała w bardzo krótkim czasie nawet o kilka centymetrów. Urządzenie mobilizuje wszystkie procesy niezbędne do spalania tkanki tłuszczowej.
Laser biostymulujący IR działa na płytkich warstwach skóry i podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej, przyspieszając metabolizm i przygotowuje skórę do lepszego przepływu prądu i działania RF na głębsze warstwy skóry. Zwiększa ilość dostarczanego tlenu przyspieszając proces lipolizy. RF fale radiowe działają natomiast na głębokich warstwach skóry i podnoszą temperaturę w tkankach, odbudowując w ten sposób włókna kolagenowe i elastyny oraz niwelując adipocyty czyli komórki tłuszczowe z nagromadzonych miejsc. Zwieńczeniem zabiegu jest masaż podciśnieniowy vacuum –poprawia ukrwienie tkanki tłuszczowej zapewniając zwiększoną dawkę tlenu niezbędnego do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu.
W walce z cellulitem najważniejsza jest konsekwencja. Terapia przyniesie jednak efekt tylko wtedy, gdy cellulit zostanie odpowiednio zdiagnozowany i przyporządkowany do odpowiedniej grupy od 1 (najmniejszy) do 4 (najbardziej zaawansowany). Dlatego warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i rozpocząć walkę z popularną dolegliwością pod okiem eksperta.
Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…
Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…
Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…
Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.
This will close in 0 seconds