Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 22 czerwca, 2020

Jak wyrzeźbić sylwetkę po 40-stce?

Wymodelowana sylwetka z jędrną skórą pozbawioną cellulitu nie jest zarezerwowana wyłącznie dla młodych kobiet. Nawet po 40-stce, kiedy ciało zaczyna się wyraźnie zmieniać, można wyrzeźbić sylwetkę i cieszyć się jej pięknem. Wystarczy stosować kilka prostych zasad.

Co się zmienia po 40-stce?

Tematy związane z pielęgnacją ciała i skóry często prezentowane są w odniesieniu do wieku. Skąd taka skłonność do akcentowania metryczki? Chodzi o to, że na pewnych etapach naszego życia w ciele zachodzą zmiany, które warunkują jego kondycję i wygląd. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, jednak bardzo często po 40. roku życia u kobiet metabolizm drastycznie spada, skóra szybko się przesusza i staje się mniej elastyczna. Ponadto rozstępy, pogłębiające się fałdki tłuszczu i cellulit stają się bardziej widoczne, co skłania kobiety do wysiłku celem pozbycia się ich. Każda z tych kwestii niewątpliwie wpływa na estetykę, co niestety wiąże się z obniżeniem samooceny i poczuciem utraty atrakcyjności.

Każda z tych zmian to naturalny proces starzenia się organizmu. Skóra nie produkuje już wystarczającej ilości kolagenu, który zapewniałby jej młodzieńczy wygląd. Spowolniony metabolizm w połączeniu w siedzącym trybem pracy, jaki ma wiele kobiet, skutkują gromadzeniu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Codzienny pośpiech i stres związany z wysoką aktywnością zawodową w tym wieku wpływają na osłabienie organizmu, natomiast brak czasu na aktywność fizyczną skutkuje zmniejszeniu tkanki mięśniowej, co również odbija się negatywnie na wyglądzie.

Dieta i sport

Trudno mówić o pięknym wyglądzie i zgrabnej sylwetce, jeśli nie dba się o dietę i aktywność fizyczną. Po 40 roku życia jest to szczególnie istotne, głównie przez wzgląd na spowolniony metabolizm. Należy wówczas pić dużo wody, ponieważ tylko odpowiednio nawodniony organizm odwdzięczy się piękną skórą. Poza tym to doskonały sposób na walkę z cellulitem. Warto przy tym zaznaczyć, że nie chodzi o to, by jednorazowo wypić całą butelkę wody każdego dnia, a o to, by nawadniać organizm regularnie co jakiś czas.

Równie ważnym elementem diety po 40-stce są warzywa, które są źródłem witamin, błonnika i antyoksydantów. Błonnik powoduje uczucie sytości, więc pomaga dbać o odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej, z kolei antyoksydanty spowalniają proces starzenia, dzięki czemu skóra prezentuje się dużo lepiej.

Komponując jadłospis należy pilnować dziennego bilansu kalorycznego. Posiłki najlepiej zaplanować w ten sposób, by spożywać je często, ale w małych porcjach, tj. co 2-3 godziny, co pomoże zachować optymalne tempo przemiany materii.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, należy ją traktować jako niezbędny element utrzymania prawidłowej sylwetki. Nie ma jednak sensu katować się męczącymi treningami. Wybierz taką dyscyplinę sportu, która sprawia Ci radość i dobre samopoczucie. Zanim jednak zdecydujemy się na daną dyscyplinę warto przebadać własny organizm, aby stwierdzić jakiego rodzaju aktywność może okazać się zbyt obciążająca.

Pielęgnacja

Aby wyrzeźbić sylwetkę po 40-stce, poza dietą i sportem należy uwzględnić również odpowiednią pielęgnację. Odpowiednią, czyli jaką? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na nawilżenie, które pozwoli utrzymać piękny wygląd skóry. W tym celu warto sięgnąć po dobrej jakości kosmetyki posiadające w składzie kwas hialuronowy.

Jeśli jednak oczekujemy szybkich, a jednak trwałych efektów, najlepszą propozycją są wybrane zabiegi medycyny estetycznej. Obecnie jednym z cieszących się największym zainteresowaniem jest CRYO T SHOCK. To zabieg, który wywołuje szok termiczny za sprawą stosowania naprzemiennie ciepła i zimna. To bezinwazyjna metoda na pozbycie się cellulitu i uporczywego tłuszczu, z którymi trudno się uporać stosując jedynie dietę i ćwiczenia. CRYO T SHOCK niszczy komórki tłuszczowe i powoduje zwiększenie produkcji kolagenu w skórze. Doskonale sprawdza się nawet w tych partiach ciała, w których problemem jest luźna skóra, na przykład po znacznej utracie wagi lub ciąży. Zabieg pomaga wymodelować i wyrzeźbić sylwetkę bez bólu i okresu rekonwalescencji.

cryotshock

Efekty zabiegu widoczne są od razu, co czyni go idealną propozycją dla osób, które przygotowują się do sezonu plażowego. Wymodelowane ciało to cel, jaki stawia sobie wiele kobiet już wczesną wiosną. Dzięki CRYO T SHOCK efekt ten jest możliwy nawet dla osób, które zbyt długo zwlekały z rozpoczęciem przygotowań i treningów.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds