Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 13 lutego, 2020
zabiegi zimą

Jakie zabiegi wykonywać zimą?

Wiele się mówi o tym, że zima to najlepszy czas na wykonanie pewnego rodzaju zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Z czego to wynika? O czym należy pamiętać? Które zabiegi warto rozważyć? Oto odpowiedzi.

Dlaczego zimą?

Zima to najlepsza pora na wykonywanie szeregu zabiegów na twarz i ciało z kilku powodów.

Przebarwienia – mniejsza ekspozycja na promieniowanie słoneczne UVA i UVB minimalizuje ryzyko powstania przebarwień po zabiegach medycyny estetycznej.

Gojenie ran – zimą rany goją się szybciej, ewentualne obrzęki są mniejsze, a organizm sprawniej wraca do formy. Dzieje się tak z racji niskiej temperatury, która zapobiega potliwości i puchnięciu skóry.

Czas – w zależności od stanu skóry czy ilości nadmiernej tkanki tłuszczowej, zabieg może wymagać wykonania go w serii. Oznacza to, że pomiędzy jednym zabiegiem a drugim musi upłynąć odpowiednia ilość czasu. To prowadzi do prostego wniosku – oczekiwane efekty w postaci wymodelowanego i pozbawionego nadmiaru tłuszczu ciała możliwe są dopiero po pewnym czasie.

Najbardziej polecane zabiegi

Do najbardziej polecanych zabiegów do wykonania zimą należą wszystkie z wykorzystaniem lasera, czyli np. depilacja laserowa, laserowe zamykanie naczynek czy laserowe złuszczanie skóry. To tłumaczy ogromne zainteresowanie tymi zabiegami w okresie zimowym. Trzeba mieć świadomość, że po ich wykonaniu skóra może potrzebować wsparcia. W takim przypadku warto zdecydować się na fototerapię lampami LED LPL, zwłaszcza światłem o barwie fioletowej, czyli światłem o średniej długości fal. Celem fototerapii światłem fioletowym jest nie tylko przyspieszenie gojenia ran i poparzeń, ale również redukcja przebarwień, cellulitu czy niwelowanie bólu spowodowanego różnymi schorzeniami. Stosuje się ją również pomocniczo w terapii przeciw wypadaniu włosów i leczeniu skóry głowy.

urządzenia kosmetyczne

Równie dużym zainteresowaniem co lasery, cieszą się wszelkie zabiegi redukujące tkankę tłuszczową i cellulit. Zimą interesują się nimi osoby, które chcą się uporać z większą ilością złogów tłuszczu. Muszą one liczyć się z koniecznością wykonania serii zabiegów, pomiędzy którymi trzeba odczekać stosownie długie przerwy. Dlatego, żeby zdążyć przed latem, zabiegi należy rozpocząć jeszcze w zimie. W przypadku zabiegów wyszczuplających i modelujących ciało, o efektach decyduje nie tylko ilość przeprowadzonych zabiegów, ale też (a może przede wszystkim) wysoka jakość urządzenia, którym się je wykonuje. Obecnie do najbardziej pożądanych zabiegów wyszczuplających ciało, liftingujących twarz i zwalczających cellulit jest CRYO T SHOCK. Jego innowacyjna metoda działania opiera się na naprzemiennym stosowaniu ciepła i zimna, skutkiem czego jest wywołanie efektu naturalnego szoku termicznego. Za jego sprawą osiąga się smukłe, harmonijne, wyrzeźbione i zdrowe ciało, bez narażania się na ból czy konieczność przechodzenia rekonwalescencji.

cryotshock

W trosce o skórę

„Zimowe” zabiegi dotyczą nie tylko ciała, ale i skóry twarzy.  O tej porze roku potrzebuje ona więcej troski z uwagi na kontakt z mrozem i suchym powietrzem wywołanym ogrzewaniem mieszkania. Nawilżanie to absolutna podstawa, jednak często okazuje się, że skórze potrzeba czegoś więcej. Idealną propozycją jest zabieg infuzji tlenowej, który odmładza, wygładza i odświeża skórę. Zabieg polega na wprowadzaniu w skórę skoncentrowanych składników aktywnych za pomocą hiperbarycznego tlenu. Najpierw dobiera się serum, które odpowiada na indywidualne potrzeby skóry. Następnie nakłada się je na twarz i szyję, po czym, za pomocą specjalnej dyszy, kieruje się na skórę strumień tlenu. Za sprawą dużego ciśnienia wprowadza się składniki aktywne zawarte w serum w głąb skóry. Efektem jest natychmiastowe odżywienie, widoczny lifting, świeżość i promienność skóry. Zabieg infuzji tlenowej można wykonywać przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie, jednak przez wzgląd na osiągane rezultaty, często polecany jest w okresie zimowym.

Urządzenia do medycyny estetycznej
Zobacz podobne posty
Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Blog
zabieg hifu
12 września, 2023
Na czym polega zabieg HIFU i kiedy warto go wykonać?

Rozwój technologii sprawia, że medycyna estetyczna rozwija się dziś w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu możemy…

Blog
terapia wodorem
8 sierpnia, 2023
Na czym polega terapia wodorem? Kto powinien z niej skorzystać?

Leczenie wodorem w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne i choć w Polsce dopiero zyskuje…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds