Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 28 lutego, 2020
kolagen

Kolagen – sposób na młodość

Jędrna i elastyczna skóra jest swego rodzaju atrybutem młodości. Im dłużej taka pozostaje, tym dłużej cieszymy się młodzieńczym wyglądem. O tym decyduje zawartość kolagenu w organizmie, którego z wiekiem jest coraz mniej. Wówczas warto sięgnąć po najbezpieczniejszy na rynku preparat kolagenowy, który przywraca skórze jej młodzieńcze rysy.

Jak to działa?

Kolagen to najważniejsze włókno podporowe naszej skóry, któremu zawdzięcza ona swój młody wygląd. Jego funkcję można porównać do rusztowania. Sprawia ono, że skóra pozostaje gładka, napięta i dostatecznie nawilżona. W skórze młodych osób jest wystarczająco dużo kolagenu, by skutki jego działania były widoczne gołym okiem. Z czasem jednak jest go coraz mniej. Od ok 25 roku życia organizm produkuje coraz mniejsze ilości kolagenu, co stanowi pierwszy krok w procesie starzenia skóry. To właśnie wtedy na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Problemem jest nie tylko mniejsza produkcja kolagenu, ale też jego degradacja, czyli podatność na uszkodzenie i zanikanie.

O ile nie mamy wpływu na zmniejszenie produkcji kolagenu, o tyle możemy minimalizować stopień jego degradacji. Wystarczy chronić skórę przed promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami, nawilżać ją, dbać o dietę i zdrowy sen, a także unikać używek. Nie zatrzyma to jednak naturalnego procesu starzenia i prędzej czy później u większości z nas pojawiają się głębokie zmarszczki, cellulit, przedwczesne wypadanie włosów. Każda z tych dolegliwości wiąże się z małą ilością kolagenu w organizmie. Efektem jest wyraźna zmiana wyglądu i oznaki upływu lat.

Zabiegi z wykorzystaniem kolagenu

Skutki niedoboru kolagenu można niwelować w gabinetach kosmetycznych. Medycyna estetyczna już od dawna wykorzystuje kolagen w różnych postaciach. Ważne jest, by wybrać taki kolagen, który jest bezpieczny i nie powoduje żadnych działań ubocznych. Wśród najczęściej polecanych znajdują się preparaty kolagenowe NITHYA, które cechują się wysoką skutecznością działania i uznaniem w oczach lekarzy oraz pacjentów.

NITHYA to zawiera kolagen typu I, który podaje się do skóry na zasadzie mezoterapii. Zawarta w nim substancja aktywna pochodzi z organizmu konia, czyli z naturalnego, a tym samym bezpiecznego źródła. Nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, ani innych efektów niepożądanych. Preparat ma formę proszku, który tuż przed podaniem należy rozpuścić w soli fizjologicznej. Rozpuszczając się, kolagen rozpada się do tripeptydów i amino-kwasów, a dzięki temu nie alergizuje. Tripeptydy zaczynają działać tuż po iniekcji, pobudzając czynniki wzrostu i namnażanie się nowych fibroblastów. Te z kolei przystępują do produkcji nowego kolagenu, którego niszczenie wyhamowane zostaje przez działanie biopeptydów zawartych w preparacie.

Preparat kolagenowy NITHYA można stosować na obszar twarzy, szyi, dekoltu i ewentualnie dłoni. Po zabiegu skóra zyskuje na jędrności, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Nithya to również preparat do stosowania na ciało, za pomocą którego można zmniejszyć widoczność blizn i rozstępów, zredukować tzw. pelikany, wiotką skórę brzucha, łokci, kolan i wewnętrznej strony ud.

preparat NITHYA
Zobacz podobne posty
Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Blog
zabieg hifu
12 września, 2023
Na czym polega zabieg HIFU i kiedy warto go wykonać?

Rozwój technologii sprawia, że medycyna estetyczna rozwija się dziś w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu możemy…

Blog
terapia wodorem
8 sierpnia, 2023
Na czym polega terapia wodorem? Kto powinien z niej skorzystać?

Leczenie wodorem w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne i choć w Polsce dopiero zyskuje…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds