Kwas hialuronowy wielu kojarzy się niezmiennie z zastrzykami, których efektem jest młodzieńczy wygląd. Tymczasem okazuje się, że wykorzystuje się go również w okulistyce, ortopedii czy ginekologii.
Kwas hialuronowy zdaje się być magiczną substancją, która po wstrzyknięciu w skórę twarzy czyni ją piękną i młodą. Tak naprawdę jest to organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuje w każdym żywym organizmie. Jego największe stężenie występuje w skórze, jednak obecny jest również w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Stanowi również składnik płynów ustrojowych oraz tkanki łącznej, a także budulec ścian naczyń krwionośnych.
Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie cząsteczek wody. Efekty tego działania są nie tylko widoczne ale i odczuwalne:
W młodym organizmie kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, jednak z wiekiem jego stężenie maleje, co powoduje różnego rodzaju dolegliwości. Są one niwelowane za pomocą kosmetyków, leków oraz zabiegów w różnych dziedzinach medycyny.
Kwas hialuronowy powszechnie stosuje się jako składnik płynu do soczewek kontaktowych i kropli do oczu. Takie krople zaleca się osobom, które długotrwale pracują przed ekranem komputera lub mają tzw. zespół suchego oka. Używa się go także m.in. w laserowej korekcji wzroku i implantacji soczewek wewnątrzgałkowych w przypadku usunięcia zaćmy.
Do leczenia chorób kości i stawów można z powodzeniem stosować kwas hialuronowy. Przykładem jest choroba zwyrodnieniowa stawów, zaś metodą leczenia najczęściej jest wiskosuplementacja. To zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji do chrząstki stawowej.
Z właściwości kwasu hialuronowego korzysta się również w ginekologii do zwalczania stanu zapalnego i leczenia ran pooperacyjnych. Zwykle dotyczy to zmian na szyjce macicy, sromie i pochwie.
Kwas hialuronowy zdolny jest regenerować struny głosowe, a także leczyć perforację błony bębenkowej.
Podawany w postaci czopków, kwas hialuronowy pomaga leczyć choroby odbytu i odbytnicy. Jest to możliwe ze sprawą zdolności nawilżania błony śluzowej i usprawniania procesów gojenia.
Kwas hialuronowy powszechnie stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie wstrzykuje się go w głąb naskórka. Okazuje się jednak, że dla uzyskania efektu pięknej i jędrnej skóry można uniknąć styczności z igłą. Pożądany efekt można osiągnąć dzięki regularnemu stosowaniu kosmeceutyków z wysoką zawartością kwasu hialuronowego lub takich, które stymulują jego produkcję.
W pierwszym przypadku idealnym rozwiązaniem jest KWAS HIALURONOWY HA.5%, który stanowi idealne połączenie składników aktywnych. Efektem jego stosowania jest maksymalne nawilżenie skóry twarzy (+39%) jak i okolic oczu (+125%).
W drugim przypadku nic nie zastąpi kosmeceutyku COLLAGEN 3%, który stymuluje skórę do odbudowy poprzez zwiększenie wzrostu fibroblastów. To właśnie one wytwarzają kwas hialuronowy, dlatego zwiększając ich aktywność osiągamy efekt wygładzenia drobnych zmarszczek oraz jędrnej skóry.
Starzenie się skóry to naturalny proces, który z czasem dotyka każdego z nas. Jednak dzięki nowoczesnym…
Wyposażenie gabinetu kosmetologicznego to kluczowy element sukcesu w branży beauty. Odpowiednie urządzenia, meble i sprzęt nie…
Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…
Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.
This will close in 0 seconds