Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 27 marca, 2018
lampa led

Lampy LED w gabinetach medycyny estetycznej – co daje nam naświetlanie?

W gabinetach medycyny estetycznej nastawiamy się na zabiegi z użyciem igieł, specjalnych głowic albo aplikatorów, ale coraz częściej spotykamy w nich także lampy LED służące do naświetlania skóry. W jaki sposób (nie)zwykłe światło pomaga naszej skórze w regeneracji i czy może działać leczniczo?

Leczenie chorób skóry to proces wieloetapowy i długotrwały, a dermatolodzy są zgodni, że istotną rolę w jego powodzeniu pełni światło. Mowa o świetle LED i impulsach o odpowiedniej mocy, które pozwalają na skierowanie do skór y jak największej ilości promieni. Ze wszystkich promieni skierowanych na naszą skórę, tylko 5-10% dotrze do jej głębszych warstw i skutecznie wpłynie na procesy regeneracji.

Na rynku medycyny estetycznej popularność zyskuje lampa LED LPL, która wyróżnia się największą mocą światła wśród konkurencji oraz zastosowaniem jedynych na świecie lamp LED o najwyższej mocy. Jej skuteczność została potwierdzona przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).

Lekarze stosują ją jako samodzielną metodę w leczeniu dolegliwości skórnych, ale także jako uzupełnienie innych, często inwazyjnych terapii. Zastosowanie światła jest bezbolesne i nie wykazało żadnych efektów ubocznych. Niewidoczne są także uszkodzenia tkanek, a pacjenci bezpośrednio po naświetlaniu mogą wrócić do swoich obowiązków.

Wskazania do zabiegu są bardzo szerokie. W zależności od koloru, światło działa w inny sposób i przeznaczone jest do terapii innego problemu.

Światło niebieskie zaleca się pacjentom walczącym z trądzikiem, łupieżem i uporczywym rogowaceniem skóry. Lekarze wybierają je często po wykonaniu inwazyjnego, powodującego dolegliwości bólowe zabiegu. Niebieskie promienie zmniejszają opuchliznę i dyskomfort, a także zmniejszają widoczne stany zapalne.

Światło czerwone, o najszerszym działaniu, wykazuje skuteczność w przyspieszaniu gojenia ran, oparzeń, regeneracji skóry po innych zabiegach, a także redukcji zmarszczek i hiperpigmentacji. Stosuje się je także przy zabiegach odmładzających, przerostowym zapaleniu błony śluzowej nosa, usuwaniu brodawek oraz w odnowie skóry głowy po zabiegach laserowych i chirurgicznych. Czerwone światło redukuje też widoczność siniaków i obrzęków.

Światło fioletowe wybierane jest dla pacjentów z przebarwieniami na skórze, trądzikiem, w przypadku łysienia i innych problemów ze skórą głowy oraz przy leczeniu niektórych ran i poparzeń. Ten rodzaj światła pomaga też łagodzić ból, a także działa skutecznie na cellulit.

Zobacz podobne posty
Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Blog
zabieg hifu
12 września, 2023
Na czym polega zabieg HIFU i kiedy warto go wykonać?

Rozwój technologii sprawia, że medycyna estetyczna rozwija się dziś w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu możemy…

Blog
terapia wodorem
8 sierpnia, 2023
Na czym polega terapia wodorem? Kto powinien z niej skorzystać?

Leczenie wodorem w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne i choć w Polsce dopiero zyskuje…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds