Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 9 lipca, 2018
lifting

Lifting twarzy bez skalpela

Lifting słusznie kojarzony jest z usuwaniem zwiotczałej skóry, jednak błędne zakłada się, że nierozerwalnie wiąże się z koniecznością użycia skalpela. Istnieją bowiem skuteczne sposoby na nieinwazyjne nadanie twarzy pięknego wyglądu.

Lifting, czyli co?

Lifting można sprowadzić do jednego słowa – podnoszenie. Ogólnie rzecz biorąc to nic innego jak poprawienie wyglądu twarzy poprzez „uniesienie” zwiotczałej skóry lub usunięcie jej nadmiaru ze środkowych oraz dolnych partii twarzy i szyi. Wykonuje się go przede wszystkim po to, by przywrócić młodzieńczy wygląd, jednak lifting umożliwia też delikatne korygowane rysów twarzy.

Największą zaletą zabiegów liftingujących jest fakt, że po ich wykonaniu twarz wygląda zdecydowanie młodziej, nie tracąc swej naturalności.

Ze skalpelem oraz bez

Lifting zwykło się kojarzyć ze skalpelem, za pomocą którego nacina się skórę i naciąga ją. To tzw. chirurgiczny lifting, który jest zabiegiem inwazyjnym, wiążącym się z ryzykiem wystąpienia poważnych objawów niepożądanych. Alternatywą są zabiegi medycyny estetycznej, które umożliwił rozwój nauki oraz nowych technologii. Ich działanie z powodzeniem konkuruje z precyzyjnym cięciem wykonanym ręką chirurga plastyka.

Choć skalpel gwarantuje efekty niezależnie od stanu wyjściowego, to jednak zabiegi nieinwazyjne zapewniają młody wygląd bez niedogodności w postaci bólu czy okresu rekonwalescencji. Do najpopularniejszych metod wykonywania liftingu bezinwazyjnego należy zabieg HIFU. Nic dziwnego, ponieważ HIFU (high intensity focused ultrasound) uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nowoczesny, całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny gwarantuje efekty już po pierwszym zabiegu.

Jego tajemnica polega na nowatorskiej technologii, która wykorzystuje skoncentrowane wiązki fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, które powodują termiczne mikrouszkodzenia. W skutek tych uszkodzeń dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, koagulacji białek i przebudowy tkanki łącznej. To poważne zmiany w strukturze skóry, które sprawiają, że poprawa jędrności następuje stopniowo, w okresie do 3 miesięcy po zabiegu, a efekt jest długotrwały. Jednak największa zaletą technologii HIFU jest fakt, że można stosować ją nie tylko na twarz lecz na całe ciało. Za pomocą urządzenia V-max z dwoma głowicami możliwe jest skuteczne ujędrnienie praktycznie każdej części ciała i to przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie.

Wskazania i przeciwwskazania

Lifting dedykowany jest osobom, które borykają się z widocznymi efektami starzenia na twarzy, których skóra straciła dawną sprężystość, stała się obwisła, a napięcie mięśniowe wyraźnie się zmniejszyło.

Na liście typowych wskazań do zabiegu znajdują się:

 • zmarszczki i bruzdy,
 • obniżenie napięcia skóry,
 • opadający owal twarzy,
 • zanik wyrazistych konturów twarzy,
 • niewystarczająca elastyczność skóry,
 • opadające powieki i policzki

Jeśli zaś chodzi o przeciwwskazania, należą do nich:

 • skazy naczyniowe,
 • zaburzenia krzepliwości,
 • nieregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • nieregulowana cukrzyca,
 • infekcja ropna skóry i śluzówek,
 • ciąża.
Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds