Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 31 sierpnia, 2019
Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Medycyna estetyczna dla mężczyzn przestała już być w Polsce tematem tabu. Coraz więcej panów decyduje się na zabieg, który odmłodzi ich wygląd i poprawi samopoczucie. Pora zerwać ze stereotypem, wg którego mężczyznom dbającym o siebie brakuje męskości.

Specyficzne potrzeby mężczyzn

Medycyna estetyczna dzieli się na wiele kategorii, spośród których bardzo prężnie rozwija się ta dedykowana panom. Obecnie mężczyźni coraz częściej korzystają z zabiegów kosmetycznych i wcale nie robią z tego tajemnicy. Często motywuje ich do tego żona lub partnerka, ale prawda jest taka, że panowie też chcą czuć się lepiej, poprawić komfort życia czy uwolnić od wieloletnich kompleksów. Często wiążę się to z ich życiem zawodowym, ponieważ pracują w różnych instytucjach, prowadzą życie publiczne, zajmują stanowiska reprezentujące całą firmę i po prostu muszę dobrze się prezentować.

Mężczyźni korzystający z zabiegów medycyny estetycznej postrzegani są jako nowocześni, świadomi i otwarci. Ciesząc się efektami często są lepiej postrzegani przez ich najbliższe otoczenie, ale też we własnym odczuciu czują się bardziej atrakcyjni i pewni siebie. Motywacja zazwyczaj jest bardzo podobna do tej, jaką wykazują panie, jednak oczekiwania zwykle są już inne. Przykładowo mężczyźni nie są zainteresowani korektą ust, chyba że byłaby to korekta pourazowa. Jest pewna grupa problemów estetycznych, która częściej dotyka panów. Należą do niej m.in. blizny potrądzikowe, nadpotliwość czy łysienie. Rzecz jasna mężczyźni, podobnie jak kobiety, chcą też walczyć z oznakami upływającego czasu, czyli zmarszczkami.

Jakie zabiegi dla panów?

Medycyna estetyczna nie obejmuje zabiegów dedykowanych wyłącznie mężczyznom, tak jak nie ma takich, przeznaczonych tylko i wyłącznie dla kobiet. Tu i ówdzie pojawiają się opinie, że panom zaleca się zupełnie inne zabiegi niż paniom, co tylko częściowo jest prawdą. Oferta, jak i procedury związane z każdym zabiegiem są takie same, jednak potrzeby skóry wynikające z płci mogą się różnić. Struktura skóry mężczyzn oraz przebieg procesu starzenia się są nieco inne niż kobiece. Różnice anatomiczne to jedno, a odmienne oczekiwania to druga kwestia różniąca obie płcie. Aby więc lepiej dopasować się do potrzeb pacjentów i dokładniej zobrazować im spodziewane efekty, kliniki medycyny estetycznej wyodrębniają ze swojej oferty zestaw zabiegów dla mężczyzn.

Panowie często korzystają z różnego rodzaju wypełniaczy i botoksu, za pomocą których chcą skutecznie spłycić i wygładzić zmarszczki w wybranych częściach twarzy. Temu obszarowi poświęcają najwięcej uwagi, a mniej przykładają do szyi, ust czy okolicy oczu. Szczególnie dużą popularnością cieszą się też zabiegi fotoodmładzania. W tym przypadku polecane są im zabiegi lampą Led LPL, czyli najmocniejszą lampą LED na rynku. Wskazań do zabiegu jest dużo, m.in. odbudowa skóry, łuszczyca, redukcja skutków fotostarzenia, trądzik, leczenie skóry głowy, rany, poparzenia, odrastanie włosów, redukcja zmarszczek, redukowanie oznak starzenia, brodawki, zapobieganie rogowaceniu skóry i zwalczanie łupieżu. Wiele z tych przypadłości to codzienne bolączki mężczyzn. Nic więc dziwnego, że fototerapia Led lpl cieszy się takim zainteresowaniem panów.

Do grupy najczęściej wybieranych zabiegów należą też lipoliza, peelingi chemiczne oraz laseroterapia. Panowie cenią sobie bezpieczeństwo i naturalny efekt utrzymujący się przez wiele miesięcy. Właśnie dlatego wybierają kliniki, które dysponują najlepszym sprzętem. Choć mężczyźni coraz śmielej przyznają, że poprawiają swoją urodę, to wciąż cenią sobie dyskrecję i intymną atmosferę panującą w klinice. To właśnie one często decydują o wyborze danej kliniki. Nie bez znaczenia pozostaje też podejście do pacjenta. Panowie zwykle nie orientują się aż tak dobrze w zawiłościach medycyny estetycznej jak panie. Cenią więc sobie rozmowę z lekarzem, który nie będzie szczędził czasu na dokładny wywiad oraz szczegółowe i cierpliwe wyjaśnienia, dotyczące zabiegu, jego przebiegu i efektów.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds