Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 28 grudnia, 2018
analiza skóry

Na czym polega analiza skóry?

Skąd mamy wiedzieć jaki zabieg z zakresu medycyny estetycznej jest dla nas najlepszy? Jak wybrać właściwie z długiej listy dostępnych zabiegów? Opinia lekarza specjalisty jest konieczna, jednak całkowitą pewność przyniesie dopiero profesjonalna analiza twarzy.

Jakiego zabiegu potrzebuje moja skóra?

Niektóre problemy skórne są łatwe do rozpoznania i najczęściej nie myślimy nawet o tym, by potwierdzać samodzielnie postawioną diagnozę, np. przesuszenie skóry. Przyjmując, że jest słuszna, znalezienie rozwiązania problemu nie zawsze jest tak samo proste. Gabinety, salony i centra medycyny estetycznej oferują zwykle wiele zabiegów, których efekty w jakimś stopniu się pokrywają. Dla osoby, która nie zna budowy i faktycznych potrzeb skóry (w tym własnej) trudno dobrać odpowiedni zabieg. Odpowiedni czyli taki, który przyniesie pożądane efekty szybko, skutecznie i nie wpłynie negatywnie na skórę w innych aspektach. Opinia lekarza specjalisty jest więc niezbędna. Oparta o dokładne oględziny bądź badanie skóry daje odpowiedź na pytanie „jakiego zabiegu potrzebuję?”. Jeśli jednak chcemy, by nasza skóra została poddana profesjonalnej analizie, która określi nie tylko jej potrzeby, ale i stan oraz problemy, należy skorzystać z urządzenia przeznaczonego do diagnostyki skóry.

Diagnostyka i analiza

Badanie skóry za pomocą urządzenia do profesjonalnej diagnostyki i analizy jest niezwykle skuteczne. W klinikach medycyny estetycznej oferowane jest coraz częściej, a urządzenia coraz bardziej skuteczne. Niektóre z nich, jak Smart Mirror, traktowane są wręcz jako zapowiedź rewolucji w diagnostyce skóry.

Badanie polega na zeskanowaniu skóry i poddaniu jej szczegółowej analizie, która daje odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące jej stanu i potrzeb. Wyniki takiego badania wymagają konsultacji z lekarzem, dla którego są wyczerpującym źródłem niezbędnych informacji. W przypadku Smart Mirror takie badanie trwa zaledwie kilka chwil, a 20-sekundowa analiza wykonywana jest pod kątem 10 chorób skóry właściwej i naskórka. Ustala problemy związane z przebarwieniami, porami, stopniem nawilżenia, teksturą, zmarszczkami, pigmentacją czy uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV. Urządzenie korzysta z 30 mln klinicznych baz danych, dzięki czemu może automatycznie zaproponować najlepsze dla przebadanej skóry kosmetyki lub zabiegi.

Analiza skóry okazuje się doskonałą propozycją dla osób, które dopiero zdecydowały się na zabiegi medycyny estetycznej, których nigdy wcześniej nie stosowały. Jednocześnie to świetny sposób na sprawdzenie rezultatów podjętej terapii. Osoby, którym wykonano już serię zalecanych zabiegów mogą przekonać się o efektach, nie tylko tych widocznych gołym okiem. Analiza skóry wykonana urządzeniem Smart Mirror pozwala też ustalić czemu efekty nie są zadowalające, a także wychwycić problemy skórne, o których nie mieliśmy pojęcia, bo nie były widoczne ani odczuwalne.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds