Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 6 maja, 2019

Potrzeby starzejącej się skóry

Starzejąca się skóra ma specyficzne potrzeby, a jej pielęgnacja wymaga więcej uwagi. O czym należy pamiętać, by wciąż wyglądała pięknie i promiennie? Wbrew pozorom nie jest to trudne, bo wystarczy zastosować się zaledwie do kilku prostych zasad.

Od czego zależy jak szybko starzeje się skóra?

Kiedyś zwykło się myśleć, że tempo starzenia się skóry (jak i całego organizmu) to wyłącznie sprawka genów. Takie rozumowanie stawia nas wobec faktu, z którym praktycznie nic nie da się zrobić. Tymczasem wiele badań klinicznych dowodzi, że stosowanie jakościowych preparatów kosmetycznych skutecznie opóźnia proces starzenia się skóry. Nie jest tajemnicą, że najlepsze efekty daje podejście holistyczne. Właściwa pielęgnacja, dieta, aktywność fizyczna, sen i tryb życia składają się na wygląd naszej skóry, jej kondycję i tempo starzenia się.

Jak dbać o starzejącą się skórę?

Z wiekiem skóra traci naturalną zdolność do produkcji kolagenu i elastyny, bez których nie jest już tak jędrna i elastyczna jak wcześniej. Jednak dostarczenie tych dwóch substancji z zewnątrz nie rozwiązuje problemu. Skórze potrzebne jest coś więcej.

Nawilżenie – to podstawa pielęgnacji. Skórę najlepiej nawilżać naturalnie, pijąc codziennie przynajmniej 1,5 litra wody oraz stosując preparaty nawilżające. Warto wybierać preparaty o bogatym składzie, np. serum HA.5% marki Be Ceuticals. O jego skuteczności decyduje idealne połączenie składników aktywnych: kwas hialuronowy, peptydy, witamina B5. Są one niezbędne do uzupełnienia naturalnego nawilżenia skóry.

Ćwiczenia fizyczne – regularne treningi interwałowe o wysokiej intensywności zwiększają wytrzymałość, metabolizm i uwalniają hormon wzrostu. Za jego sprawą organizm pobudzany jest do poprawienia odporności na stres, który ma szkodliwy wpływ na nasz układ nerwowy. Wyeliminowanie tego czynnika skutkuje poprawą stanu skóry, ale nie tylko.

Ochrona UV – konieczna jest dla zabezpieczenia skóry przed negatywnymi skutkami promieniowania. Dziś powszechnie wiadomo, że słońce przyśpiesza starzenie skóry, wysusza ją i wywołuje przebarwienia. Dodatkowo ma destrukcyjny wpływ na kondycję włókien kolagenowych, bez których nie może być mowy o pięknej skórze. Skuteczna ochrona jest więc niezbędna. Zapewnia ją KREM ULTIMATE SPF 50+.

Antyoksydacja – Antyoksydacja jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji skóry, polegającym na zwalczaniu wolnych rodników. Ich szkodliwy wpływ uwidocznia się, gdy jest ich zbyt wiele, ponieważ organizm wchodzi wówczas w stan stresu oksydacyjnego i nie jest zdolny się przed nimi bronić. Konsekwencją są choroby (w tym nowotwory), przewlekłe stany zapalne, starzenie się organizmu (w tym skóry).

Sen – to bardzo ważny czynnik, wpływający na kondycję skóry, o którym niestety często zapominamy. Odpowiednia ilość snu to podstawowy warunek do prawidłowej regeneracji skóry, która ma miejsce nocą, w czasie gdy śpimy. Nocą pozbywa się ona toksyn i o wiele lepiej niż w dzień wchłania składniki odżywcze z kosmetyków. Szybciej zachodzą procesy naprawcze skóry, naprawiane są szkody powstałe w ciągu dnia, neutralizowane są wolne rodniki, a warstwa lipidowa naskórka zostaje odbudowana.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds