Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 30 czerwca, 2018
pielęgnacja skóry oczu

Skóra w okolicach oczu – czemu wymaga szczególnej pielęgnacji?

Zasadnicza różnica

Zastanawiałaś się kiedyś czym właściwie różni się krem pod oczy od zwykłego kremu? Ten pierwszy to specyfik bardzo specjalistyczny, który diametralnie różni się od zwykłego kremu do twarzy. Służy do pielęgnacji skóry pozbawionej gruczołów łojowych, wyjątkowo cienkiej, delikatnej i podatnej na rozmaite podrażnienia. Jego unikalność zawiera się w składzie. Z racji tego, że stosowany jest na delikatną skórę, on sam też musi być delikatny. Często wyróżnia go odmienna konsystencja oraz skład. Nie może zawierać substancji o silnym działaniu, ponieważ mógłby przynieść więcej szkód niż pożytku. Jego działanie jest więc słabsze, delikatniejsze. Dzięki temu nie jest w stanie wyrządzić szkód, o które łatwo na skórze w okolicach oczu. Przykładem niech będą tzw. worki pod oczami. Ich występowanie może być efektem stosowania zwykłego kremu do twarzy na skórę w okolicach oczu. Receptura takiego kremu bogata w lipidy jest zwyczajnie zbyt silna i może wywołać zjawisko okluzji.

Krem do zadań specjalnych

Krem pod oczy ma za zadanie pielęgnować skórę, której kondycja w znacznej mierze wpływa na nasz wygląd. Niestety, jej zły stan wizualnie „dodaje lat” przez co okolica oka staje się miejscem skupiającym na sobie uwagę osób, którym zależy na zdrowym i młodym wyglądzie. Nieestetyczne cienie, zmarszczki wywołane przesuszeniem, zwiotczona skóra – oto problemy, które ma wyeliminować krem pod oczy.

O jego skuteczności decydują dwie rzeczy. Pierwsza to receptura, która powinna nawilżać i delikatnie napinać naskórek. Jeśli krem został odpowiednio dobrany do rodzaju cery, wówczas można spodziewać się szeregu innych pozytywnych efektów: redukcję zmarszczek, regenerację w następstwie odbudowy włókien kolagenu, niwelację cieni pod oczami, rozświetlenie skóry, delikatny lifting czy zmniejszenie opuchlizny. Druga rzecz, od której zależy skuteczność kremu pod oczy to systematyczność jego stosowania. To kluczowa sprawa, z uwagi na delikatne działanie kremu. Osiągnięcie pożądanego efektu wymaga czasu i codziennej aplikacji.

Jak stosować?

W przypadku kremu pod oczy sposób aplikacji jest szczególnie istotny. Na wstępie należy zaznaczyć, iż powinien być to pierwszy kosmetyk nakładany na oczyszczoną twarz. Należy uważać z ilością. Nie bez powodu kremy pod oczy sprzedawane są w niewielkich opakowaniach. Nadmierna ilość specyfiku może przynieść niekorzystne skutki.

Krem należy delikatnie wklepywać, najlepiej serdecznymi palcami, ponieważ to właśnie one mają najmniejszy nacisk. Zaczynamy przy zewnętrznym kąciku oka i kierujemy się do wewnątrz. Krem pod oczy z powodzeniem można stosować również na powiekach. Wówczas aplikację rozpoczynamy przy wewnętrznym kąciku oka i kierujemy się na zewnątrz. Bardzo ważne jest, by nie dotykać linii rzęs. Chodzi o to, by specyfik nie dostał się do oka, co poskutkowałoby nieprzyjemnym podrażnieniem. Bez obaw, nawet jeśli krem nie pokryje każdego fragmentu skóry, rozejdzie się on po tkankach i podziała na obszary bezpośrednio sąsiadujące.

Warto wspomnieć jeszcze o porze stosowania kremu pod oczy. Niektóre preparaty zalecane są do stosowania na dzień, podczas gdy inne na noc. Różnią się składem i celem stosowania. L.AA.5% KWAS ASKORBINOWY + WITAMINA E to krem przeznaczony do pielęgnacji dziennej. Jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie maksymalnej ochrony antyoksydacyjnej przed wolnymi rodnikami. Efektem zaś jest wyraziste spojrzenie, pozbawione wszelkich defektów, czyli korekta. Typowo nocnym specyfikiem jest z kolei LAA 20% KWAS ASKORBINOWY, którego działanie polega na inicjowaniu procesów wewnątrzkomórkowych. Poszczególne składniki receptury łagodzą stany zapalne skóry, podrażnienia, świąd oraz przyspieszają gojenie ran i wyprysków, a także wzmacniają naczynia krwionośne. Te właściwości określają jego główny cel jako regenerację.

Jak widać krem pod oczy to specjalistyczny specyfik, którego skuteczność zależy od kilku czynników, ale najbardziej od właściwego stosowania. Nie ma co kryć, że na efekty trzeba poczekać, jednak naprawdę warto. Skoro oczy to zwierciadło duszy, okalającą je skórę można uznać za ramę. Im bardziej zadbana, tym piękniejsza.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds