Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 17 lipca, 2018
Szczotkowanie twarzy

Szczotkowanie twarzy na sucho – co warto o tym wiedzieć?

Na temat szczotkowania skóry na sucho można przeczytać wiele, jednak większość informacji dotyczy szczotkowania ciała. A co ze skórą twarzy? Czy szczotkowanie też jej służy? O czym trzeba wiedzieć by zabieg szczotkowania okazał się skuteczny?

Zalety szczotkowania

O zaletach szczotkowania skóry na sucho można pisać długo. To rewelacyjny zabieg upiększający, który złuszcza naskórek, pobudza krążenie krwi, ujędrnia skórę, oczyszcza pory i wspomaga układ limfatyczny. Ponadto chwile spędzone na takiej pielęgnacji mają bardzo przyjemny efekt uboczny, jakim jest redukcja stresu.

Jakby tych zalet było mało, szczotkowanie na sucho to doskonała alternatywa dla kosmetycznych peelingów. Pozwala więc zaoszczędzić pieniądze potrzebne na zakup kolejnych specyfików, a skórze oszczędza chemii, jaka nierzadko się w nich znajduje.

Jak i czym szczotkować?

Podstawa to dobrej jakości szczotka. Warto zainwestować i poświęcić chwilę na jej wybór, bo może posłużyć nawet kilka lat. Najlepsze są te z naturalnym włosiem. Wybierz więc taką z włosiem dzika, konia, brody kozy, a jeśli jesteś weganką – szczotkę z agawy, trawy morskiej czy kokosa. Pamiętaj jednak, że roślinne szczotki są twardsze.

Twardość włosia to bardzo ważny aspekt, który trzeba rozważyć w czasie zakupu szczotki. Wszystko zależy od tego, jak Twoja skóra reaguje na nacisk. Jeśli łatwo się podrażnia, sięgnij po miękką szczotkę. Jeśli nie jesteś pewna, lepiej zacznij od miękkiej, by w razie potrzeby wymienić ją na twardszą. W ten sposób nie nabawisz się nieprzyjemnych uszkodzeń skóry.

Zabieg szczotkowania wykonuje się w różnych odstępach czasowych. Wszystko zależy od efekty, jaki ma przynieść. Jeśli zależy Ci na pobudzeniu krążenia – szczotkuj skórę delikatnie co kilka dni. Jeśli zaś chcesz złuszczyć naskórek – ogranicz się do mocniejszego szczotkowania raz na dwa tygodnie.

Najważniejsza zasada dotyczy jednak przygotowania do zabiegu. Skóra musi być absolutnie sucha. Nie stosuj więc wcześniej żadnych kremów ani olejków.

Szczotkowanie twarzy

Szczotkowanie samej twarzy różni się nieznacznie od szczotkowania reszty ciała. Najważniejsze jest to, by zrezygnować z zabiegu w przypadku jakichkolwiek wyprysków, stanów zapalnych czy krostów, ponieważ szczotka rozniesie je po całej twarzy i tylko zaogni problem. Podobnie nie wolno szczotkować skóry twarzy po zabiegach kosmetycznych polegających na złuszczaniu naskórka kwasami. Jednym słowem – skóra twarzy musi być nienaruszona.

Tak jak w przypadku całego ciała, skóra twarzy musi być sucha i czysta, bez śladu kremu, maseczki czy podkładu.
Ruchy szczotką nie mogą być przypadkowe, cały zabieg odbywa się wedle ścisłego schematu. Zacznij więc od wewnętrznej części twarzy, przy nosie, skąd kieruj ruchy na zewnątrz, ku uszom. Podobnie w przypadku żuchwy, od środka brody na zewnątrz. Czoło masuj okrężnymi ruchami, począwszy od miejsca pomiędzy brwiami, a skończywszy na skroniach. Jeśli chcesz, możesz tez szczotkować usta. Zasada jest taka sama – zaczynasz na środku i kierujesz się w stronę ucha po linii prostej. Cały zabieg powinien trwać nie dłużej niż 1-2 minuty.

Ostatnia rzecz, o której warto wiedzieć – wyszczotkowana skóra twarzy staje się bardziej chłonna, co decyduje o tym, że po zakończonym zabiegu warto nałożyć na nią dobry krem lub serum. Jeśli szczotkujesz skórę wieczorem, wówczas najlepszą propozycją jest kwas askorbinowy L.AA. 20% marki Be Ceuticals. Jego nazwa, „Wspaniała noc”, zdradza wiele na temat działania – m. in. inicjuje procesy wewnątrzkomórkowe, wzmacnia naczynia krwionośne i działa antyoksydacyjnie. Jeśli zaś znajdujesz czas na szczotkowanie rano, wówczas potraktuj skórę kwasem askorbinowym L.A. 25% „Cudowna skóra”. To najmocniejszy na rynku antyoksydant, który sprawia, że skóra jest w maksymalnym stopniu chroniona przed działaniem wolnych rodników.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds