Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 13 maja, 2019
zabiegi

W jakiej kolejności wykonywać zabiegi?

Zabiegi medycyny estetycznej warto planować i przeprowadzać w odpowiedniej kolejności. To ważne z uwagi na efekty jakie mają przynieść oraz bezpieczeństwo. Dlatego, udając się do kliniki, przypomnij sobie dokładnie jakie zabiegi wykonywałaś ostatnio.

Kolejność ma znaczenie

Gabinety medycyny estetycznej oferują zwykle szeroki wachlarz zabiegów, spośród których warto wybrać przynajmniej kilka pozycji. Każdy z nich gwarantuje efekty, jednak kolejność ich wykonania jest bardzo istotna. Równie ważne jest zachowanie odstępu pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Najważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa. Niektóre zabiegi nie powinny być wykonywane w krótkim odstępie czasu po innych, ponieważ mogą wywołać niepożądane efekty lub znaczne podrażnienia. Niewłaściwa kolejność może przynieść również inne efekty uboczne. Specyfika wykonywania jednego zabiegu może zniszczyć efekty, jakie przyniósł inny. To wystarczający powód do tego, by skrupulatnie zapisywać terminy poszczególnych zabiegów i informować o nich przy każdej wizycie w klinice medycyny estetycznej, zwłaszcza gdy korzysta się z kilku. Szczególną uwagę należy zwrócić na zabiegi, przy wykonaniu których wykorzystuje się wyższą temperaturę. Kombinację poszczególnych zabiegów należy każdorazowo konsultować z lekarzem.

Kiedy wykonywać zabiegi?

W dziedzinie medycyny estetycznej istnieje sezonowość, którą wyznaczają pory roku. Najważniejszym czynnikiem jest promieniowanie UV. Po niektórych zbiegach skóra nie powinna być wystawiona na jego działanie, dlatego zaleca się je wykonywać zimą.

Zaplanowanie harmonogramu zabiegów w oparciu o pory roku to dość popularna praktyka, dzięki której pielęgnacja skóry układa się w płynny, zapętlający się proces.

Wiosna – to okres, w którym przygotowujemy skórę do sezonu letniego. Będzie wówczas wystawiona na działanie promieni słonecznych. To również czas na rozmaite zabiegi wyszczuplające, modelujące, spalające tkankę tłuszczową i redukujące cellulit. Niektóre z nich należy przeprowadzić w seriach, aby cieszyć się długotrwałymi efektami. Są to m.in.: kriolipoliza Miracool, intensywne peelingi na ciało, mezoterapia kolagenem NITHYA.

Lato – czas, w którym skóra narażona jest na przesuszenie i przebarwienia spowodowane słońcem. To pora na ochronę, w której należy zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Mimo dużego nasłonecznienia można wówczas wykonywać zabiegi w technologii HIFU, mające na celu zapobieganie utraty jędrności skóry podczas odchudzania. Latem najlepiej sprawdzają się m.in.: infuzja tlenowa, ujędrnianie HIFU V-MAX, antyoksydacja KWAS ASKORBIOWY L.AA.25% Be Ceuticals

Jesień – warto wykorzystać ten czas na regenerację i przygotowanie skóry do zimy. Niwelujemy wówczas skutki opalania i wysokich temperatur. Warto zastosować m.in. zabiegi złuszczające zrogowaciały naskórek, kosmeceutyki likwidujące przebarwienia – Be White marki Be Ceuticals czy serum intensywnie nawilżające cerę – KWAS HIALURONOWY HA.5% Be Ceuticals.

Zima – to czas, w którym promieniowanie UV jest zdecydowanie mniejsze niż latem, dlatego warto wykorzystać go na odmładzanie i odżywianie cery. Bez obaw można wtedy poddać się bardziej intensywnym zabiegom na skórę. W tym okresie szczególnie zaleca się m.in. laser frakcyjny CICU VR, fototerapię LED lpl, peelingi oczyszczające.

Warto zaznaczyć, że jedynie zwiększone promieniowanie UV może być faktycznym przeciwwskazaniem do wykonania danego zabiegu. Niemniej każdą wizytę w klinice medycyny estetycznej warto zaplanować, by poszczególne zabiegi nie nakładały się na siebie, odstęp czasu pomiędzy nimi był odpowiedni, a każdy kolejny zabieg uzupełniał przemyślaną pielęgnację, której każdy etap nawiązuje do poprzedniego i kolejnego.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds