Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 8 maja, 2022
kriolipoliza

Fakty i mity na temat kriolipozy

Kriolipoza to innowacyjna i nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki. Opiera się ona na chłodzeniu tkanek, co prowadzi do aktywacji procesu lipozy, czyli rozkładu tkanki tłuszczowej. Jak każda nowość, u niektórych osób zabieg wzbudza obawy. Wyjaśniamy czym tak naprawdę jest kriolipoza, odpowiadamy na pytanie czy jest bezpieczna oraz sprawdzamy fakty i mity na jej temat.

Kriolipoza – na czym polega zabieg?

Kriolipoza to zabieg polegający na usunięciu komórek tłuszczowych z tkanki podskórnej. Komórki tłuszczu są dużo bardziej wrażliwe na zimno niż inne komórki w ludzkim organizmie, dlatego można doprowadzić do ich uszkodzenia poprzez oddziaływanie na nie niską temperaturą, bliską zeru. Istotne jest jednak, aby chłodzenie trwało przez odpowiednio długi czas. W efekcie komórki ulegną obumarciu, a zawarty w nich tłuszcz zostanie zmetabolizowany tak jak inne tłuszcze w organizmie. Jednak, aby zabieg był skuteczny należy również zachować ujemny bilans energetyczny, co można zrobić stosując odpowiednią dietę lub zwiększając ilość aktywności fizycznej.

W jaki sposób działa urządzenie do kriolipozy?

Zabieg kriolipozy jest nieinwazyjny i bezbolesny. Narządy i naczynia krwionośne znajdujące się w ludzkim organizmie nie reagują na niskie temperatury, dlatego zamrażanie tłuszczu jest całkowicie bezpieczne. Skuteczność zabiegu w dużej mierze zależy od urządzenia do kriolipozy. Dobry sprzęt oprócz poprawnego wykonania zabiegu może również poprawić komfort odczuwany przez pacjenta w czasie trwania procesu kriolipozy. System niskiej i średniej częstotliwości sprawi, że uczucie zimna będzie mniejsze, a możliwość naprzemiennego stosowania dwóch skrajnych temperatur w różnej częstotliwości umożliwi uzyskanie lepszych efektów. Wykorzystanie najnowszej technologii wyszczuplającej, liftingującej i zwalczającej cellulit oferuje urządzenie Cryotshock włoskiej firmy Pagani. Poprzez naprzemienne stosowanie ciepła i zimna możliwe jest szybkie i skuteczne usunięcie złogów tłuszczu, cellulitu i poprawa jędrności skóry.

Cryotshock

Kriolipoza – fakty i mity

Zabieg może powodować odmrożenia – MIT

Zabieg kriolipozy polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej, jednak proces ten jest kontrolowany i bezpieczny. Dostępne na rynku urządzenia są oparte na nowoczesnych technologiach, a wykonujący zabieg specjaliści czuwają nad przebiegiem całego procesu. Ponadto, pomiędzy głowicą urządzenia a skórą znajduje się specjalna membrana, która stanowi dodatkową ochronę.

Kriolipoza wymaga długiego odpoczynku – MIT

Zabieg kriolipozy nie jest inwazyjny, dlatego nie wymaga długiej rekonwalescencji. Każdy organizm regeneruje się w innym tempie, jednak nie jest to proces na tyle wymagający, aby rezygnować z codziennej rutyny.

Po zabiegu kriolipozy na ciele mogą pojawić się zaczerwienienia – FAKT

Po wykonaniu zabiegu na skórze mogą być widoczne zaczerwienienia, siniaki oraz obrzęk. Jest to związane z zasysaniem skóry i nie powinno stanowić powodu do niepokoju. Wszystkie objawy powinny zniknąć po kilku godzinach.

Zabieg kriolipozy wystarczy, aby schundąć – MIT

Kriolipoza daje naprawdę spektakularne efekty, jednak tylko wtedy, gdy jednocześnie stosowana jest zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Metoda ta służy do miejscowego usuwania tkanki tłuszczowej, nie jest jednak metodą odchudzania.

Zabieg kriolipozy można wykonać niemal na każdej części ciała – FAKT

Urządzenia do kriolipozy są wyposażone w różne rodzaje głowic, dzięki czemu zabieg można wykonać na różnych częściach ciała.

Należy pamiętać, że kriolipoza to zabieg wspomagający odchudzanie, a nie bezpośrednie narzędzie do walki z otyłością. Częstotliwość i liczba zabiegów powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pierwsze efekty zabiegu można zobaczyć już po sześciu tygodniach, a ostateczny rezultat jest widoczny po trzech miesiącach. Zabieg nie powinien być stosowany u osób z chorobami wątroby, niewydolnością serca i nerek, w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią, przy chorobach nowotworowych, zakażeniach wirusowych i bakteryjnych, u osób z zaburzeniem krzepnięcia krwi, nieustabilizowaną cukrzycą oraz podczas miesiączki.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds