Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 23 lipca, 2020

Jak się pozbyć cellulitu – 4 różne sposoby

Walka z cellulitem to powszechne wyzwanie, które podejmuje wiele kobiet. Kiedy domowe sposoby okazują się niewystarczające, wówczas szukają one pomocy w gabinetach medycyny estetycznej. Rozwiązaniem problemu jest zabieg antycellulitowy – jeden spośród czterech najbardziej skutecznych.

Cellulit – czym jest i skąd się bierze?

Cellulit określany jest powszechnie jako skórka pomarańczowa. Jednak wg opisu medycznego jest to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, któremu towarzyszą obrzękowo-włókniste zmiany w tkance podskórnej. Bez względu na to, czy wolimy określać cellulit potocznie czy fachowo – problem pozostaje problemem. Staje się on zauważalny kiedy z powodu nadmiaru komórek tłuszczowych następuje rozpychanie skóry. Efektem są charakterystyczne nierówności i utrata gładkości.

Przyczyny powstawania cellulitu są różne, dlatego doświadczają go zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. Cellulit najczęściej dotyka osób z nadwagą, choć zdarza się również u tych szczupłych. Bez względu na przyczynę warto szukać skutecznego rozwiązania problemu. Na pierwszy ogień powinna iść zmiana diety i wzmożona aktywność fizyczna. Niestety często bywa tak, że to za mało i mimo usilnych starań cellulit nie znika. Nie oznacza to, że należy się poddać, tylko skierować swoje kroki do dobrego gabinetu medycyny estetycznej, gdzie oferowane są najlepsze zabiegi antycellulitowe.

4 sposoby na pozbycie się cellulitu

TEMPERATURA – to dobry sposób na walkę z cellulitem, ponieważ komórki tłuszczowe (w porównaniu z innymi typami tkanek) są bardzo podatne na działanie zimna. Niska temperatura powoduje tak zwaną apoptozę komórek tłuszczowych, czyli naturalną, kontrolowaną śmierć komórki. Skutkiem tego działania jest redukcja warstwy tłuszczowej oraz cellulitu. Obumarłe komórki tłuszczowe są wydalane z organizmu, co gwarantuje skuteczność zabiegu. Takie efekty zapewnia CRYO T-SHOCK – najnowsza technologia zwalczająca cellulit, wyszczuplająca ciało i liftingująca twarz. Zabieg jest naturalny i bezinwazyjny. Polega na wywołaniu szoku termicznego poprzez naprzemienny przepływ ciepła i zimna w dynamiczny i kontrolowany sposób. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dowiedz się więcej TUTAJ.

urządzenie cryotshock

FALA UDERZENIOWA – jej skuteczność w walce z cellulitem jest coraz bardziej doceniana. Zapobiega zatrzymywaniu płynów, poprawia elastyczność i napięcie skóry, powoduje rozbicie i rozpuszczanie utwardzonej tkanki łącznej, a w efekcie redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej. Na tym polu najlepsze rezultaty osiąga STAR WAVE – idealne urządzenie do terapii falami uderzeniowymi. Zabieg polega na wywołaniu wibracji mechanicznych, zdolnych do przenoszenia się na tkanki ludzkiego ciała w postaci fal akustycznych. Przynosi rewelacyjne efekty nie tylko jako zabieg antycellulitowy. Jest wyjątkowo skuteczny w leczeniu wad estetycznych skóry, wyglądu, zwiotczenia skóry, a także obrzęków natury estetycznej. Dowiedz się więcej TUTAJ.

urządzenie star wave

FALA ULTRADŹWIĘKOWA – zabieg wykorzystujący technologię HIFU zdobył ogromne uznanie kobiet, które borykają się z problemem cellulitu. Wykorzystuje ognisko skupienia ultradźwięków, co daje efekt w postaci redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej i stymulacji włókien kolagenowych skóry właściwej. To z kolei pozwala uzyskać wymarzony efekt gładkiej skóry bez cellulitu. W tym przypadku niezastąpiony jest V-MAX HIFU, który daje możliwość ujędrnienia każdej części ciała. Wykorzystuje energię fal dźwiękowych by rozbić, a następnie upłynnić tkankę tłuszczową. Dzięki wielopoziomowemu działaniu nie tylko redukuje cellulit, ale również poprawia elastyczność i spójność skóry, wygładza zmarszczki oraz poprawia owal twarzy. Dowiedz się więcej TUTAJ.

urządzenie v-max hifu

ENDERMOMASAŻ – to skuteczny zabieg, któremu zwykle poddaje się obszary, na których widoczny jest cellulit. Powoduje pobudzenie przepływu krwi, dotlenienie komórek, zmniejszenie objętości tłuszczu oraz wydalenie nagromadzonych toksyn. Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu to: wyraźna redukcja cellulitu, zmniejszenie obrzęków, bardziej elastyczna skóra oraz wymodelowana i smuklejsza sylwetka. Skuteczność zabiegu zależna jest od sprzętu jakim się go wykonuje. Za jeden z najlepszych uważane jest urządzenie THERMOLOGIE. Pozwala wykonać zabieg endermologii z wykorzystaniem energii cieplnej, podciśnienia oraz światła LED z elementami refleksologii. Podobnie jak w przypadku zwykłego zabiegu terapia polega na masowaniu całego ciała poprzez określone ruchy za pomocą ergonomicznych głowic emitujących ciepło i zasysających skórę (vacum). Dodatkowo stosowane jest światło led, które ujędrnia skórę, przywracając jej właściwe napięcie i zdrową kondycję. Podczas zabiegu stosuje się również wysoką temperaturę, która sprawia, że w tkance poddanej zabiegowi rozszerzają się naczynia krwionośne. Dzięki temu więcej tlenu i składników odżywczych dociera do opracowywanych tkanek, zwiększa się przepuszczalność naczyń włosowatych, żył i krążenia limfatycznego. Kombinacja metod jakie wykorzystuje THERMOLOGIE zwiększa efektywność zabiegu na poziomie drenażu limfatycznego, odżywienia i ujędrnienia skóry. Dowiedz się więcej TUTAJ.

urządzenie thermologie
Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds