Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 8 sierpnia, 2023
terapia wodorem

Na czym polega terapia wodorem? Kto powinien z niej skorzystać?

Leczenie wodorem w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne i choć w Polsce dopiero zyskuje rozgłos to już ma wielu zwolenników. Działanie tej metody opiera się na wykorzystaniu antyoksydacyjnych właściwości wodoru. Badania pokazują, że terapia tym pierwiastkiem ma wiele pozytywnych właściwości. W jaki sposób działa leczenie wodorem? Jak powinna przebiegać terapia i kto może z niej skorzystać? Wyjaśniamy.

Jak wodór wpływa na ludzki organizm?

Mimo że wodór jest jednym z najprostszych pierwiastków chemicznych to ma wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. W atmosferze występuje jako bezwonny i bezbarwny gaz, jest obecny także w ludzki organizmie, ale w tak małych ilościach, że nie odczuwamy jego działania. Cząsteczki wodoru charakteryzują się bardzo małym rozmiarem, dzięki czemu mogą szybciej przenikać do komórek całego organizmu i działać przeciwalergicznie, przeciwzapalnie i przeciwutleniająco. W naszej diecie główne źródło wodoru stanowią świeże owoce, warzywa i białka zwierzęce. Podczas procesu trawienia jelita wchłaniają pierwiastek do organizmu. By zwiększyć dobroczynne działanie wodoru można dostarczyć go sobie również w formie inhalacji lub w postaci nasyconej wodorem wody.

Jak dostarczyć wodór do organizmu?

Badania naukowe potwierdzają, że wodór działa na ludzki organizm antyoksydacyjnie. Potrafi neutralizować wolne rodniki, które przyczyniają się do wielu niekorzystnych zmian w organizmie i prowadzą do uszkodzenia błon komórkowych, a nawet DNA. Mały rozmiar cząsteczek wodoru sprawia, że potrafi on przenikać błony komórkowe, dlatego może działać szybciej niż inne cząsteczki. Wodór pozwala zachować w organizmie równowagę pomiędzy wolnymi rodnikami i przeciwutleniaczami, zapobiegając w ten sposób uszkodzeniu komórek. Najpopularniejszą metodą dostarczenia wodoru do organizmu jest inhalacja. Polega ona na wdychaniu mieszaniny powietrza i wodoru w specjalnym stężeniu. Służą do tego specjalne urządzenia takie jak generator wodoru H-600. Można korzystać z nich zarówno w gabinetach bioodnowy jak i do użytku domowego.

Jak działa generator wodoru?

Generator wodoru H-600 to urządzenie wytwarzające gaz Browna, czyli mieszankę 66,6% wodoru oraz 33,3% tlenu. Gaz powstaje w procesie elektrolizy, a opracowana technologia pozwala na uzyskanie czystego wodoru bez jednoczesnego wytwarzania szkodliwych substancji takich jak chlor czy ozon. Gaz jest dostarczany do organizmu pacjenta przez kaniulę lub maskę. Wydajność urządzenia została dostosowana tak, aby zawartość wdychanego wodoru nie przekraczała 2% – 3%. Takie stężenie opisywane jest w badaniach klinicznych jako pozytywnie wpływające na zdrowie człowieka. Generator H-600 umożliwia także wodorowanie wody, która pozwala na dostarczenie wodoru do organizmu przez układ pokarmowy. Obie metody działają mają lecznicze działanie i wykazują wiele pozytywnych właściwości. Więcej informacji o generatorze wodoru znajdziesz tutaj.

Kto może korzystać z inhalacji wodorem?

Inhalacja gazem Browna jest zalecana osobom z chorobami przewlekłymi, ponieważ pozwala łagodzić ich działanie. Ludziom po operacjach, bo przyspiesza regenerację oraz gojenie się ran i pomaga zwalczać stany zapalane. Świetnie sprawdza się także u osób aktywnych fizycznie. Inhalacje zwiększają wydolność organizmu i pomagają pozbyć się kwasu mlekowego z organizmu. Inhalacje wodorem świetnie sprawdzają się także u ludzi zdrowych bez żadnych dolegliwości. Pomagają w utrzymaniu organizmu w dobrej kondycji i usuwaniu wolnych rodników. Należy pamiętać o tym, że inhalacja wodorem nie może zastąpić tradycyjnego leczenia i powinna być traktowana jedynie jako terapia wspomagająca.

Jak często wykonywać terapię wodorem?

Terapię wodorem należy wykonywać najbardziej regularnie jak to możliwe. W domu można robić inhalacje co 1-2 dni po 1-4 cykle 30 minutowe dziennie. Pierwsze efekty będą widoczne już po pierwszym użyciu, jednak w zależności od dolegliwości należy indywidualnie dostosować częstotliwość inhalacji lub spożywania wody. Jeśli jesteś zainteresowana/y zakupem urządzenia lub umówieniem pokazu skontaktuj się przez formularz znajdujący się na stronie: https://beautygroup.com.pl/urzadzenie/generator-wodoru-do-inhalacji-hho/.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds