Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 20 maja, 2020

STAR WAVE – fala uderzeniowa, która leczy i przywraca piękno

Czy urządzenie do zabiegów pielęgnacyjnych może mieć działanie terapeutyczne? Najnowsza technologia sprawia, że jest to nie tylko możliwe, ale i skuteczne i wygodne. STAR WAVE to innowacyjne wykorzystanie fal uderzeniowych do walki z cellulitem i tkanką tłuszczową oraz bólem i stanem zapalnym.

Likwidacja niedoskonałości

Nowoczesna medycyna estetyczna dąży do holistycznej pielęgnacji ciała. Wykorzystuje najnowszą technologię do tworzenia urządzeń, które z jednej strony zapewniają piękny wygląd, a z drugiej mają działanie terapeutyczne. Efektem są innowacje takie jak STAR WAVE – urządzenie do terapii falami uderzeniowymi. To nieinwazyjne rozwiązanie na najbardziej powszechne niedoskonałości, czyli cellulit i zalegająca tkanka tłuszczowa.

Efekty są możliwe dzięki wykorzystaniu fal uderzeniowych, które wywołują wibracje mechaniczne zdolne do przenoszenia się na tkanki ludzkiego ciała w postaci fal akustycznych. Te ostatnie mają zdolność inicjacji procesu kawitacji, który już od dawna stosowany jest z powodzeniem w medycynie estetycznej. Okazuje się więc, że stosowanie fal uderzeniowych wpływa nie tylko na redukcję cellulitu, ale też poprawę (lub eliminację) wad estetycznych skóry, jej wyglądu, zwiotczenia oraz obrzęków natury estetycznej.

Skuteczność fal uderzeniowych potwierdzona została w wielu renomowanych klinikach medycyny estetycznej z całego świata. Wykorzystuje się je do likwidacji zalegającej tkanki tłuszczowej, cellulitu, zatrzymywania płynów, poprawy elastyczności i napięcia skóry. STAR WAVE rozbija i rozpuszcza utwardzoną tkankę łączną, która zostaje usuwana z organizmu wskutek naturalnego procesu wtórnego wchłaniania w układzie limfatycznym. Dodatkowo STAR WAVE zwiększa przepuszczalność skóry, przygotowując ją do zastosowania żelu antycellulitowego lub innych substancji.

Działanie terapeutyczne

Pacjenci klinik medycyny estetycznej coraz częściej szukają w nich czegoś więcej niż sposobu na piękny wygląd. Oczekują zabiegów, które stanowią wsparcie fizjoterapii i mają działanie lecznicze. – Dziś do gabinetów kosmetycznych zaglądają nie tylko osoby zainteresowane poprawą urody. Spotykamy tam coraz częściej sportowców borykających się z bólem po kontuzjach, pracowników biurowych, których męczy ból głowy czy rekonwalescentów z przeróżnymi dolegliwościami – wymienia Maciej Opiela, przedstawiciel Esthetic Medical Innovation, jedynego dystrybutora STAR WAVE w Polsce. – Taka różnorodność pacjentów oznacza szeroki wachlarz oczekiwań, którym kliniki chcą sprostać. Jest to możliwe tylko dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii pochodzących z pewnego źródła – dodaje.

Jeśli dane urządzenie cechuje działanie terapeutyczne, musi być ono ze wszech miar bezpieczne. Wykonywane za jego pomocą zabiegi powinny być możliwie najmniej inwazyjne i w pełni naturalne. STAR WAVE, który stymuluje naturalny proces gojenia się tkanek, zmniejsza ból i stan zapalny. Za sprawą fal uderzeniowych zabiegi stanowią wyjątkowo skuteczną terapię w przypadku zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, np. w leczeniu patologii ścięgien i zapaleniu kaletki, a także w ogólnej stymulacji naprawy tkanek. Korzyści terapeutyczne sprowadzają się do zmniejszenia napięcia mięśniowego i regeneracji funkcjonalnej, zmniejszenia bólu i przywrócenia normalnego stanu fizjologicznego. Skuteczność jest tym większa, że STAR WAVE umożliwia dostosowanie mocy i zakresu działania do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jak działa STAR WAVE?

STAR WAVE to urządzenie emitujące promieniowe, nieogniskowe fale uderzeniowe, które nie powodują znaczących skutków ubocznych, ani działań niepożądanych. Specjalne aplikatory mają tzw. obszar promieniujący, który emituje wibracje mechaniczne do tkanki łącznej w konkretnych obszarach ciała poprawiając wygląd skóry. W miejscu styku aplikatora z tkanką dochodzi do emisji fal uderzeniowych. Te za sprawą energii mechanicznej i mikromasażu koncentrują się na głębokości pierwszych 2-4 cm  warstwy, w której znajduje się cellulit. Efektem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej i wyrzeźbiona sylwetka. Ponadto, wspomniana energia mechaniczna wywołuje reakcje w tkankach, które mają pozytywny wpływ na wiele dolegliwości ortopedycznych i neurologicznych.

Działanie aplikatorów STAR WAVE jest absolutnie bezpieczne, co potwierdzają testy wykonane w specjalistycznym laboratorium należącym do spółki Breda, jednym z najbardziej kompetentnych ośrodków współpracujących z Uniwersytetem w Mediolanie. Każdy aplikator został przetestowany pod kątem głębokości penetracji i dostarczonej energii przy użyciu symulacji różnych tkanek ciała.

Bezpieczeństwo zabiegu oraz wykorzystanie naturalnych procesów regeneracji i odbudowy to coś więcej niż gorący trend medycyny estetycznej. To kierunek, w którym podąża cała branża. Dla pacjentów coraz częściej odgrywa kluczową rolę, a nawet staje się warunkiem koniecznym do spełnienia. To sprawia, że rozwiązania takie jak STAR WAVE będą w najbliższym czasie najbardziej pożądane, a oferujące je kliniki definiować będą w ten sposób nie tylko swój prestiż, ale i zrozumienie potrzeb pacjentów.

Zobacz podobne posty
Blog
zabiegi po 30 roku życia
5 marca, 2024
Zabiegi po 30. roku życia – które wybrać?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie, bo już po 25. roku życia. Od tego…

Blog
infuzja tlenowa
11 stycznia, 2024
Infuzja tlenowa na piękną cerę

Infuzja tlenowa to skuteczny zabieg pozwalający odzyskać jędrną, elastyczną skórę oraz poprawić owal twarzy. Polega on…

Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds