Aktualności

Kategorie

Tagi

Archiwa

Dodano: 21 marca, 2020
Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej, które wspierają rehabilitację

Zabiegi medycyny estetycznej proponuje coraz więcej rozwiązań holistycznych, czyli takich, których efektem jest nie tylko piękny wygląd, ale też zdrowie. To tłumaczy fakt, że pacjentami gabinetów coraz częściej są osoby, które chcą skorzystać z technologii będącej wsparciem dla ich rehabilitacji. Okazuje się, że możliwości jest całkiem sporo.

Przeróżne sytuacje życiowe stawiają nas w obliczu konieczności rozpoczęcia rehabilitacji. Najczęściej są to efekty wypadków lub choroby, jednak zakres, przebieg i czas trwania rehabilitacji to wyjątkowo indywidualna sprawa. Dobiera je fizjoterapeuta lub osteopata na podstawie szczegółowego wywiadu i badania wstępnego. W oparciu o stan pacjenta, jego potrzeby i możliwości, specjalista precyzuje zakres ćwiczeń, techniki terapeutyczne i częstotliwość ich powtarzania. Coraz częściej zalecenia obejmują wizytę w gabinecie kosmetycznym i wykonanie jednego z zabiegów.

KRIOLIPOLIZA V GENERACJI – wykonywana urządzeniem Miracool polega na stymulacji zimnem, elektrostymulacji (na średniej i niskiej częstotliwości) oraz stymulacji ciepłem w zakresie od 30 do 40 stopni Celsjusza. Zabieg powoduje elektrostymulację mięśni. Poprzez ich skurczanie i rozluźnianie przynosi rezultaty podobne jak w przypadku systematycznych i regularnych ćwiczeń. To doskonała propozycja dla osób, które potrzebują wzmocnić swoje mięśnie.

miracool

CRYO T SHOCK – to przykład zaawansowanej technologii, która w ciągu kilku minut stymuluje naturalny proces redukcji bólu i aktywuje procesy przeciwzapalne. Zabieg polega na wywołaniu szoku termicznego za sprawą stosowania naprzemiennego ciepła i zimna. Stanowi doskonałe wsparcie dla rehabilitacji kiedy mamy do czynienia np. z napięciem mięśniowym, tzw. łokciem tenisisty czy zespołem cieśni nadgarstka. W dziedzinie fizjoterapii CRYO T-SHOCK okazuje się znacznie bardziej wszechstronny niż terapia tekarowa. Przewaga urządzenia polega na większej skuteczności w łagodzeniu bólu i zmniejszaniu stanu zapalnego, ale też w tym, że metoda jego działania jest bardziej odpowiednia dla ostrych faz bólu.

kriolipoliza

ENDERMOLOGIA – endermomasaż zalecany jest osobom z rozmaitymi problemami zdrowotnymi, np. niewydolność żylna, zastoje limfy, różnego rodzaju stany pourazowe czy zmiany reumatyczne. Najlepsze efekty osiąga się w momencie, gdy dobroczynne efekty endermologii łączy się z zastosowaniem energii cieplnej, podciśnienia oraz światła LED z elementami refleksologii. Jedynym urządzeniem, które łączy w sobie te wszystkie warianty jest Thermologie. Generuje ono intensywne i zarazem przyjemne ciepło, które przynosi dodatkowe korzyści – powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz szereg procesów z tym związanych, jak np. odżywienie skóry, detoksykację, dotlenienie i poprawę metabolizmu.

thermologie

FALA UDERZENIOWA – terapia falą uderzeniową to nowoczesna i niezwykle skuteczna forma fizykoterapii. Zabieg ma działanie przeciwbólowe, regeneracyjne, a także defragmentacyjne. Można w ten sposób skutecznie leczyć zapalenia kaletki, patologiczne zmiany ścięgien, wiązadeł, torebek stawowych, mięśni oraz kości. Nowością w tym zakresie jest urządzenie STARWAVE, które zostało zaprojektowane specjalnie dla wszystkich operatorów, fizjoterapeutów i lekarzy szukających skutecznego urządzenia zapewniającego wygodę pacjentowi. Efektem zabiegu jest zmniejszenie napięcia mięśniowego i regeneracja funkcjonalna, zmniejszenie bólu i przywrócenie normalnego stanu fizjologicznego.

starwave
Zobacz podobne posty
Blog
Usuwanie blizn
23 października, 2023
Usuwanie blizn laserem – co należy o tym wiedzieć?

Blizny są naturalnym skutkiem procesu gojenia się ran na skórze. Jednak bardzo często stają się też…

Blog
zabieg hifu
12 września, 2023
Na czym polega zabieg HIFU i kiedy warto go wykonać?

Rozwój technologii sprawia, że medycyna estetyczna rozwija się dziś w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu możemy…

Blog
terapia wodorem
8 sierpnia, 2023
Na czym polega terapia wodorem? Kto powinien z niej skorzystać?

Leczenie wodorem w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne i choć w Polsce dopiero zyskuje…

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów


Dostęp do treści możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk „rozumiem” i zapoznaj się z treścią strony.

This will close in 0 seconds